Strelske vaje Reala v Gelsenkirchnu

Liga prvakov 26. Feb 201422:48 > 22:58

Ljubljana – Real Madrid je z visoko zmago s 6:1 že na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov opravil večino dela, Schalke pred izpadom lahko reši le še čudež. V Carigradu brez zmagovalca.

Strah Realovih navijačev, ki je baziral predvsem na negativni statistki kraljevega kluba v Nemčiji, je bil povsem odveč. Galaktiki so proti Schalkeju pokazali svoje mišice in si z visoko zmago s 6:1 praktično že zagotovili nastopanje v četrtfinalu. Na drugi tekmi večera sta se Galatasaray in Chelsea razšla brez zmagovalca (1:1).

Real je streleske vaje začel že v 13. minuti, ko je po sijajni podaji Cristiana Ronalda s petko zadel Karim Benzema. Privrženci galatikov so le osem minut čakali na nov zadetek, ko je po samostojnem prodoru zadel še Gareth Bale. Izid se do konca prvega polčasa ni več spremenil. Na začetku drugega pa je na svoj račun prišel še Ronaldo. Le pet minut kasneje se je na semaforju že svetilo 0:4 – še drugič je v polno meril Benzema. Real kljub visokemu vodstvu ni popustil in bil v 69. minuti nagrajen z novim zadetkom. Petarda je v Gelsenkirchnu odjeknila po globinski podaji Sergia Ramosa in drugemu zadetku Bala. V samem zaključku srečanja je do svojega drugega zadetka prišel še Ronaldo, ki je bil že pred tem nekajkrat v priložnosti, da izenači dosežek Benzemaja in Bala. Ko je že vse kazalo na to, da bo Real Schalke odpravil s teniško kravato, je za trenutek navdušenja na Veltins Areni poskrbel Klaas Jan Huntelaar. Nekdanji napadalec Reala je s potezo večera – mrežo Ikerja Casillasa je razparal z volejem iz roba kazenskega prostora – sicer poskrbel zgolj za kozmetični popravek izida.

Real bo verjetno tudi na povratni tekmi pred svojimi gledalci poskušal potrditi, da je za razred, če ne dva, boljši od Schalkeja.

V Carigradu Chedjou izničil trud Torresa

Na drugi tekmi večera so gledalci videli zgolj dva zadetka, po enega v vsaki mreži. Chelsea je že v 9. minuti povedel, potem ko je bil natančen Fernando Torres. Domači so prvič izenačili v 43. minuti, a je sodnik zadetek Buraka razveljavil, ker sta bili na igralni površini dve žogi. Turki so izenačenje iskali tudi v drugem polčasu in uspeli v 64. minuti, ko je izenačil Aurelien Chedjou. Kamerunec je Petra Cecha premagal po podaji iz kota in poskrbel, da bo tudi povratno srečanje na Stamford Bridgeu še kako zanimivo.