Giroud verjame v čudež: Lahko izločimo Bayern

Ljubljana – Bayern danes proti Arsenalu brani lepo prednost s prve tekme osmine finala Lige prvakov. Atletico Madrid po prvi četrtinale po letu 1997. Jutri na SK 1 ob 20.00 Barcelona – Manchester City.

Po zmagi z 2:0 na prvi tekmi v Londonu so številni Bayern že proglasili za udeleženca četrtfinalnih obračunov Lige prvakov. Branilci naslova so v zadnjem času res tako prepričljivi, da le malokdo verjame v veliki preobrat Arsenala. No, med njimi seveda ni topničarjev in njihovih navijačev, ki ne obupujejo.

Nadejam se, da v Münchnu lahko ohranimo našo mrežo nedotaknjeno. Želja je, seveda, da dosežemo hiter gol. Imeli bomo dobre možnosti, če bomo uspeli vsiliti svoj stil, verjeli v sebe in pokazali visok nivo odločnosti. Za primer lahko vzamemo tekmo proti Evertonu, ko smo slavili s 4:1,” je idealen scenarij opisal Olivier Giroud.

Francoz se zaveda težavnosti naloge, ki je pred njim in soigralci: “Bayern je zelo močan, tako da nas čaka težak izziv. Vseeno menim, da imamo možnosti, da se uvrstimo v naslednji krog.

Bavarci na drugi strani navdušujejo iz tekme v tekmo. Samo na zadnjih treh tekmah so zabili 15 zadetkov, v letošnji sezoni pa utrpeli le dva poraza – prvega proti Borussii Dortmund na začetku sezone, drugega proti Manchester Cityju.

• NE SPREGLEJTE: Jutri ob 20.00 ekskluzivno na SK 1: Barcelona vs. Manchester City!

Optimizem topničarjev izhaja predvsem iz lanske sezone, ko so v isit fazi tekmovanja Bayern v gosteh premagali z 2:0, a jim to ni veliko koristilo, saj so na prvi tekmi klonili z 1:3. “Če bi igrali še kakšno minuto, bi izpadli,” je priznal kapetan Bavarcev Philipp Lahm. Se danes zgodba lahko ponovi?

Milan ali Atletico?

Drugega četrtfinalista bosta določila Milan in Atletico Madrid. Rossoneri so bili na prvi tekmi v svetovni prestolnice mode boljši, a zlata vreden zadetek je sedem minut pred koncem zabil Diego Costa. Milan čaka težka naloga, saj je Atletico na svojem Vicente Calderonu v letošnji sezoni praktično nepremagljiv – edini poraz v štirih različnih tekmovanjih jim je zadel le Real. Če bo Atleticu uspelu ubraniti prednost iz prve tekme, se bodo v četrtfinale Lige prvakov uvrstili prvič po 17-letih oziroma letu 1997.