City daleč od presenečenja na Camp Nouu

Liga prvakov 12. Mar 201422:45 > 22:47
Ljubljana – Bayernu in Atleticu sta se v četrtfinalu Lige prvakov pridružila Barcelona in PSG. Prvi so zadržali prednost proti Manchester Cityju, drugi proti Bayerju iz Leverkusna.
Po pričakovanjih Manchester Cityju in Bayerju iz Leverkusna na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov ni uspelo pripraviti veličastnega preobrata. Nevtralni nogometni navdušenci so veliko več upov polagali v sinje-modre, ki so prvo tekmo izgubili z 0:2, a slednji so bili daleč od presenečenja na Camp Nouu.
Katalonci so hitro zavladali na igrišču in tudi zatresli mrežo, toda sodniki so zaradi domnevnega prepovedanega položaja razveljavili zadetek Neymarja. Dovolj o razmerju na igrišču pove podatek o strelih: Barcelona je v prvem delu ustrelila šestkrat (trikrat v okvir vrat), City pa je na vrata Victorja Valdesa sprožil en strel. Barcelona je tudi v drugem polčasu prevladovala na igrišču, s prihodom Edina Džeka, ki je zamenjal nerazpoloženega Sergia Agüera, pa so bili veliko nevarnejši tudi gostje.
Potnika v četrtfinale je z lepim zadetkom v 67. minuti dokončno odločil Lionel Messi, ki je Joea Harta premagal po lepi podaji Cesca Fabregasa. Častni zadetek za City, ki je srečanje končal brez izključenega Pabla Zabalete, je tik pred koncem rednega dela po podaji iz kota in odbiti žogi zabil Vicent Kompany. Končni izid je nekaj trenutkov kasneje po nesebični podaji Andresa Inieste postavil Dani Alves, ki je ponovil vajo Messija in zabil tako na prvi kot drugi tekmi.

PSG suvereno zadržal prednost
Brez večjih težav so nastop v četrtfinalu potrdili nogometaši PSG. Bayer je na povratni tekmi v Parizu sicer hitro povedel, a domači so stvari še hitreje postavili na svoje mesto (2:1). Lekarnarji so imeli lepo priložnost za vodstvo, vendar je Simon Rolfes že v prvem polčasu zapravil najstrožjo kazen. Zgrešeno priložnost je v drugem polčasu kaznoval Lavezzi, ki je zadel za novo zmago Francozov. PSG je v četrtfinale napredoval s skupnim izidom 6:1.