Maribor po domačem remiju s Celticom še v igri za Ligo prvakov

Liga prvakov 21. Avg 20149:19 > 9:20

Maribor – Nogometaši Maribora so na prvi tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za uvrstitev v Ligo prvakov v Ljudskem vrtu proti Celticu iztržili neodločen izid 1:1, zato ostajajo v igri za napredovanje v skupinski del elitnega tekmovanja. Vijolice so se v zaostanku znašle že v 6. minuti srečanja, ko je Stefan Johansen poslal nevarno žogo v domači kazenski prostor, kjer je proti vratom sprožil Jo Inge Berget, a je vratar Jasmin Handanović žogo odbil do Calluma McGregorja, ki pa je nato žogo iz neposredne bližine brez težav potisnil v prazno mrežo. Odgovor domačih je bil hiter; v 14. minuti srečanja je Željko Filipović z globinsko žogo zaposlil Marcosa Tavaresa, ki je v kazenskem prostoru padel pod prekrškom, a se je žoga srečno odbila do Damjana Boharja, ki je nato z lepim diagonalnim strelom v daljši kot premagal Celticovega vratarja Gordona. Čeprav si je Celtic še do konca prvega polčasa pripravil dve lepi priložnosti, pa se rezultat do konca tekme ni več spremenil. Varovanci Anteja Šimundže so v drugem polčasu igrali precej bolje, najlepšo priložnost za domače pa je po podaji Mitja Vilerja pred vrata z glavo zapravil Agim Ibraimi, ko je žogo po njegovem poizkusu s skrajnimi močmi odbil Gordon. Škoti so pred povratno tekmo, ta bo v torek na Celtic Parku v Glasgowu, v rezultatski prednosti, saj imajo gol v gosteh, Mariborčani pa se tolažijo s tem, da še imajo aktiven rezultat, ki jim daje upe za preboj v Ligo prvakov. Naslednjo sredo pa si na SK 1 ob 20:45 v živo oglejte povratno srečanje med Malmom in Salzburgom, kjer blesti slovenski reprezentant Kevin Kampl.