Özil znova čaral na Emiratesu, Fabregas rešil Barco

Ljubljana – Prvi del tekem drugega dela Lige prvakov ni ponudil večjih presenečenj. V najzanimivejši tekmi večera je Arsenal na krilih Mesuta Özila (zadetek in podaja) odpravil Napoli, Barcelona pa je brez Lionela Messija potrebovala kar 76. minut, da je strla odpor Celtica.

Mesut Özil je še enkrat več upravičil prav vsak evro, ki ga je Arsenal odštel zanj. Nemški reprezentant je že v 8. minuti načel mrežo Napolija, le sedem minut kasneje pa lepo našel Olivierja Girouda, ki mu ni bilo težko zadeti. V nadaljevanju se izid ni več spremenil. Na drugi tekmi skupine F je bila Borussia Dortmund z dvema zadetkom odhajajočega Roberta Lewandowskega boljša od Marseilla.

Chelsea po debaklu z Baslom v prvem krogu tokrat ni dopustil presenečenja. Ekipa Joseja Mourinha je v Bukarešti s kar 4:0 premagala Steauo. Še naprej se nadaljuje odličen niz nogometašev Atletica, ki so v gosteh dolgo časa zaostajali za Portom, v drugem polčasu pa spreobrnili izid in ohranili 100 odstotni izkupiček.

Do nove zmage se je dokopala tudi Barcelona. Katalonci so se brez poškodovanega Lionela Messija dolgo časa mučili na gostovanju pri Celticu. Odločilni trenutek se je zgodil v 76. minuti, ko je bil natančen Cesc Fabregas. Na drugi tekmi skupine H je Milan šele v 94. minuti, ko je bil z dvomljivo dosojene najstrožje kazni natančen Mario Balotelli, prišel do točke na gostovanju pri Ajaxu. Valter Birsa je tokrat sedel na kloipi rdeče-črnih, čeprav je bil napovedan v prvi enajsterici.

Vse izide torkovih tekem najdete spodaj.

Liga prvakov, 2. krog:

Skupina E

Basel : Schalke 04 0:1 (0:0)Draxler (54)

Steaua : Chelsea 0:4 (0:2)Ramires (19, 55), Georgievski (44/ag), Lampard (90)

Lestvica: 1. Schalke 6 točk, 2. Chelsea 3, 3. Basel 3, 4. Steaua 0.

Skupina F

Arsenal : Napoli 2:0 (2:0)Özil (8), Giroud (15)

Borussia Dortmund : Marseille 3:0 (1:0)Lewandowski (19, 80/11m), Reus (52)

Lestvica: 1. Arsenal 6 točk, 2. Borussia Dortmund 3, 3. Napoli 3, 4. Marseille 0.

Skupina G

Zenit Sankt-Peterburg : Austria 0:0 (0:0)RK: Witsel (44/Zenit)Dare Vršič (Austria) ni bil v postavi.

Porto : Atlético Madrid 1:2 (1:0)Martinez (16); Godin (58), Turan (86)

Lestvica: 1. Atlético Madrid 6 točk, 2. Porto 3, 3. Austria 1, 4. Zenit 1.

Skupina H

Ajax : AC Milan 1:1 (0:0)Denswil (90); Balotelli (94/11m)Valter Birsa (Milan) je bil na klopi.

Celtic : Barcelona 0:1 (0:0)Fabregas (76)RK: Brown (59/Celtic)

Lestvica: 1. Barcelona 6 točk, 2. AC Milan 4, 3. Ajax 1, 4. Celtic 0.

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images