Atletico dobil taktično bitko v Madridu, zmaga Arsenala, poraz Liverpoola

Liga prvakov 2. Okt 20145:08 > 5:14

Nogometaši Atletica Madrida so na sredinem derbiju drugega kroga Lige prvakov z rezultatom 1:0 premagali Juventus, potem ko je taktično bitko v 75. minuti odločil turški nogometaš Arda Turan. Na stadionu Vicente Calderon so gledalci videli izjemno malo priložnosti, saj je italijanskemu prvaku na gostovanju v Madridu ustrezala tudi točka, zato je gostujoči strateg Massimiliano Allegri postavil zelo previdno taktiko, tvegali pa niso niti Atleti, vse do drugega polčasa, ko je Diego Simeone s prihodom Antoina Griezmanna na igrišče vendarle napovedal igro na zmago. Minimalno je zmagal tudi drugi klub iz španske prestolnice, ki se je dolgo mučil v Sofiji, kjer je Ludogorec v 1. minuti srečanja celo povedel. Galaktiki so do konca tekme po golih Cristiana Ronalda z enajstmetrovke in Karima Benzemaja vendarle prišlo do treh točk. Vse tri so na gostovanju v Anderlechtu osvojili tudi nogometaši Borussie Dortmund (0:3), ne pa tudi Liverpool, ki je padel v Baslu (1:0). Pred domačimi gledalci na Emiratih je proti Galatasarayju visoko zmagal tudi Arsenal (4:1).

Ker je Juventus izgubil v Madridu, se je situacija v skupini A močno zapletla, saj imajo zdaj vse štiri ekipe po dveh krogih po tri točke. Malmö, ki je pred domačimi gledalci letos še neporažen, je namreč z 2:0 premagal Olimpiakos, ob tem pa je oba gola prispeval Markus Rosenberg. Švede zdaj čakata dva zaporedna obračuna z Atleticom, Olimpiakos pa dve tekmi z Juventusom, španski in italijanski prvaki pa še vedno ostajajo veliki favoriti za napredovanje v izločilne boje.
Ludogorec iz Razgrada je aktualne branilce naslova gostil kar v glavnem mestu Bolgarije, na domačem stadionu CSKA-ja Sofije pred nabito polnimi tribunami, ki so eksplodirale že v 6. minuti, ko je po podaji s kota z neposredne bližine zadel Marcelinho. Že štiri minute pozneje so imeli gostje na voljo enajstmetrovko, a jo je Cristiano Ronaldo zapravil. Svojo napako je popravil ob vnovični dosojeni najstrožji kazni v 25. minuti, v drugem polčasu pa je tekmo v prid Reala odločil rezervist Karim Benzema. V isti skupini je Liverpool izgubil v Baslu, kjer je leta 2002 po remiju 3:3 že ostal brez napredovanja v izločilne boje. Torkat je odločil gol Marca Strellerja na začeku drugega polčasa, zatajila je gostujoča obramba, v kateri je prišlo do velikega nesporazuma med Martinom Škrtlom in Dejanom Lovrenom.
V skupini C je Zenit doma remiziral proti Monacu brez zadetkov, zato oba kluba s po 4 točkami ostajaa na vrhu razpredelnice. Prve tri je vknjižil tudi Leverkusen, ki je doba s 3:1 odpravil Benfico. Bolj zanimivo je bilo v skupini D, kjer je Dortmund zmagal drugič zapored. Prvi gol je že v 5. minuti tekme zabil Ciro Immobile, druga dva je v nadaljevanju prispeval Kolumbijec Adrian Ramos. Blestel je povratnik Shindži Kagava, kopico priložnosti za še višjo zmago pa je zapravil Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal je s 4:1 odpravil Galatasaray na prvi medsebojni tekmi po finalu pokala UEFA leta 2000. Danny Welbeck je prispeval tri gole, enega je dodal Alexis Sanchez, Arsenal pa je tekmo končal rez izključenega vratarja Vojciecha Szczesnyja. Častni gol za goste je z bele točke zabil Yilmaz.