Chelsea pokazal surovo moč, Maribor padel s 6:0!

Liga prvakov 21. Okt 201422:53 > 23:26

Nogometaši Maribora so doživeli prvi poraz v letošnji sezoni Lige prvakov, potem ko so na gostovanju na stadionu Stamford Bridge v Londonu izgubili s kar 6:0. Slovenski državni prvaki so že po prvem polčasu zaostajali s 3:0, varovanci Joseja Mourinh pa so ob visoki zmagi dva zadetka dosegli tudi z enajstmetrovke. Prvo je po igri Aleša Mertlja z roko v kazenskem prostoru izkoristil Didier Drogba, drugo pa Eden Hazard po domnevnem prekršku Marka Šulerja nad Branislavom Ivanovićem. Visokemu zaostanku navkljub bi lahko tudi Maribor prišel do častnega gola, a je ob zaostanku s 4:0 strel z bele točke zapravil Agim Ibraimi. Maribor ima po treh krogih dve točki in je zdaj padel na tretje mesto v skupini, saj je Schalke z domačo zmago proti Sportingu (4:3) splezal na drugo, Portugalci pa imajo še naprej samo eno točko imajo. Chelsea je seveda vodilna ekipa skupine, zdaj imajo londonski modri sedem točk. Vijoličasti bodo že v naslednjem krogu odigrali povratno tekmo pred domačimi gledalci proti Chelseaju, čez 14 dni v sredo bomo tekmo v živo prenašali ekskluzivno na Sport Klubu!

MARIBOR SE JE DOBRO UPIRAL 10 MINUT, POTEM PA JE UDARIL REMY

Mariborčani so se deset minut  dobro upirali Chelseaju, potem pa so domači v 13. minuti vendarle povedeli. Loic Remy je sprejel žogo na robu kazenskega prostora, preigral branilca Šulerja in in ustrelil v levi spodnji kot vratarja Jasmina Handanovića. Mariborski vratar se je sicer vrgel v pravo stran, a je bil strel preveč natančen. Remy je sicer že tri minute pozneje moral iz igre zaradi poškodbe stegenske mišice, zamenjal pa ga je legendarni Didier Drogba. Prav slednji je že v 16. minuti, neposredno po vstopu v igro, povišal na 2:0, potem ko je v zadetek pretvoril enajstmetrovko, ki jo je zakuhal prej omenjeni Mertelj.

AGIM IBRAIMI ZAPRAVIL 11-METROVKO ZA ČASTNI GOL MARIBORA

Tretji zadetek je padel po pol ure igre, ko je John Terry po natančni globinski podaji Cesca Fabregasa z desne strani dosegel z neporedne bližine. Kot je pokazal počasni posnetek, je bil v trenutku sprejema žoge kapetan domačin v prepovedan položaju. Domači so s silovitimi pritiski nadaljevali tudi v drugem polčasu, že v 54. minuti je po podaji Filipeja Luisa strel Edena Hazarda za hrbet Handanovića preusmeril kar Mitja Viler. Deset minut pozneje so imeli gostje morda najlepšo priložnost za zadetek na tekmi, saj je po protinapadu Nemanja Matič v kazenskem prostoru podrl utekajočega Agima Ibraimija, sodnik je pokazal na belo točko, a je makedonski reprezentant zadel samo levo vratnico.
V 75. minuti je okvir vrat zadel tudi Willian, od daleč s silovitim strelom stresel prečko, dve minuti pa je na Bridgu vseeno odjeknila petarda, ko je Eden Hazard zkoristil še drugo enajstmetrovko domačih na tkemi, ki jo je sodnik dosodil po domnevnem prekršku Šulerja nad Branislavom Ivanovićem. Končni izid je Belgijec postavil v 90. minuti srečanja, ko je po dolgi podaji Williana preigral Aleša Mejača in nato premagal še Handanoviča.

Author: Luka Svetina, Foto: Getty Images