Real visoko zmagal na Anfieldu, Balotelli razočaral, CR7 zabijal

Liga prvakov 23. Okt 20147:33 > 10:16
Liverpool je bil pred sredinim večerom v tretjem krogu Lige prvakov samo eden izmed dveh klubov v Evropi, ki sta imela proti madridskemu Realu stoodstoten izkupiček v evropskem tekmovanju, tuda aktualni evropski prvaki so z dominantno predstavo poskrbeli, da temu ni več tako. Redsi so pred svojimi gledalci na Anfieldu Roadu padli s 3:0, potem ko so Galaktiki vse tri zadetke zabili že v prvem polčasu (0:3), v drugem pa stopili na žogo, saj so se z mislimi že usmerili na prihajajoči derbi španskega prvenstva, ki ga konec tedna igrajo pred domačimi gledalci proti Barceloni. In če je bil derbi kroga odločen že po prvem polčasu, se je moral londonski Arsenal pošteno potruditi za zmago nad Anderlechtom; domači so v 71. minuti celo povedli, a sta nato v zadnjih petih minutah preobrat zrežirala Kieran Gibbs in Lukas Podolski. V isti skupini je Borussia Dortmund s 4:0 v gosteh odpravila Galatasaray, italijanski prvak Juventus pa je spet razočaral v Evropi in izgubil na gostovanju v Pireju (1:0).

REAL LIVERPOOLU ZA PRETEKLE USPEHE VRNIL Z OBRESTMI

Real Madrid je na četrti medsebojni evropski tekmi proti Liverpoolu vendarle zmagal in če doslej ni dosegel nobenega zadetka, je sinoči na Anfieldu kar tri. Dvoboj dveh klubov, ki sta doslej osvojila ker 15 naslovov prvaka na starem kontinentu, sicer ni navdušil domačih gledalcev, ki so večino časa spremljali enosmeren promet proti svojim vratom. Motivirani Redsi so od prve minute resda močno pritisnili in si prek kapetana Stevena Gerrarda z razdalje pripravili tudi prvi strel na vrata Ikarja Casillasa, a slednji ni imel težav z obrambo.
Tekma se je v prid Reala obrnila v 23. minuti srečanja, ko je James lepo dvignil žogo prek Liverpoolove obrambe in jo serbiral na nogo Cristianu Ronaldu, ki je ob Martinu Škrtlu mojstrsko reagiral in poskrbel za vodstvo z 1:0. Že po 30 minutah je na semaforju pisalo 2:0, ko je po predložko Tonija Kroosa z diagonalnim strelom z glavo Mignoleta premagal še Karim Benzema. Francoski reprezentant je bil na mestu tudi v 41. minuti tekme, ko je izkoristil zmedo v domačem kazenskem prostoru. Redsi so v sodnikovem podaljšku prek Coutinha nato stresli okvir vrat.

RONALDO LOVI RAULOV REKORD, ZDAJ JE PRI 70 ZADETKIH V LIGI PRVAKOV
V drugi polčas je Brendan Rodgers krenil z Adamom Lallano, Maria Balotellija pa je pustil v slačilnici, še najnevarnejši za gostujoča vrata pa je bil Raheem Sterling. Nogometaši Reala so se večinoma orientirali na protinapade, Cristianu Ronaldu pa je veselje ob njegovem 71. gol v Ligi prvakov (toliko jih ima Raul Gonzalez) z bravurozno obrambo preprečil Mignolet. Real ima zdaj po treh krogih na vrhu skupine B devet točk, ker pa je Ludogorec doma z 1:0 premagal Basel, imajo preostale tri ekipe zdaj vsaka po tri točke. Povratni tekmi bosta odigrani že čez 14 dni.

GALA PREDSTAVA BORUSSIE, PO 14 MESECIH SE JE VRNIL ILKAY GÜNDOGAN
Povsem drugače kot v Bundesligi Borussia Dortmund še naprej igra v Ligi prvakov, kjer je, podobno kot Real, stoodstotna in prepričljiva. Po zmagah nad Arsenalom in Anderlechtom je tokrat v Carigradu s kar 4:0 odpravila Galatasaray. Tamkajšnji mediji so sicer poročali o slabem vzdušju v domači slačilnici, ker naj uprava kluba ne bi izplačevala plač, vseno pa to ni zmanjšalo uspeha gostov, za katere je dvakrat zabil Pierre-Emerick Aubameyang, po enkrat pa s fantastičnim golom Marco Reus in rezervist Adrian Ramos. Gostujoči trener Jürgen Klopp je po tekmi sijal od navdušenja, upa pa, da bo Borussia končno tako zaigrala tudi v domačem prvenstvu, kjer je na osmih tekmah kar petkrat izgubila. Kloppa bodri dejstvo, da se številni prvokategorniki po dolgotrajnih poškodbah vračajo v moštvo, v Carigradu je po 14 mesecih v drugem polčasu igral tudi vezist Ilkay Gündogan, v vse boljši formi je povratnik po poškodbi Reus. Arsenal se je na drugi tekmi skupine D v sodnikovem dodatku po popolnem preobratu vendarle dokopal do prve zmage v sezoni.

JUVE PO CARIGRADU DOŽIVEL ŠE ŠOK V PIREJU
V skupini A je Atletico Madrid bo Juventusu doma premagal še Malmö, potem ko je vseh pet zadetkov dosegel šele v drugem polčasu. Jan Oblak je tekmo spremljal s klopi, za domače pa so po vrsti zadeli Koke, Mario Mandžukić, Antoine Griezmann, Diego Godin in Alessio Cerci. Tekmo na stadionu Vicente Calderon je sicer sodil Slovenec Matej Jug. Juventus še ni dobro zacelil lanske rane po izpadu v skupinskem delu Lige prvakov, do katerega je prišlo zaradi spodrsljaja v Carigradu proti Galatasarayju (1:0), že je Stara dama zaradi novega spodrsljaja v tem delu Evrope, tokrat v Pireju (1:0) v novih velikih težavah. Edini gol na tekmi je dosegel Pajtim Kasami z roba kazenskega prostora po lepi podaji Kostasa Mitroglouja.