Torek: Real in Dortmund kot prva v končnico Lige prvakov!

Liga prvakov 4. Nov 201423:09 > 05. Nov 2014 8:44

Real Madrid in Borussia Dortmund sta prva potnika v osmino finala letošnje sezone Lige prvakov, potem ko sta oba dosegla še četrto zmago v svoji skupini in imata na vrhu razpredelnice po 12 točk. Galaktiki so na povratni tekmi derbija v skupini B proti Liverpoolu zmagali z 1:0 z golom Karima Benzemaja, čeprav je gostujoči strateg Brendan Rodgers glavne nosilce svojega moštva; Stevena Gerrarda, Reheema Sterlinga in Maria Balotellija. Večer na stadionu Santiago Bernabeu je bil sicer v znamenju čakanja na morebiten rekord Cristiana Ronalda, ki s 70 zadetki še vedno lovi najboljšega strelca vseh časov v tem tekmovanju, Raula Gonzaleza (71), a Portugalcu to pot ni uspelo zabiti, čeprav se je zelo trudil, nekajkrat morda preveč na silo. Ker je v isti skupini Basel doma s 4:0 odpravil Ludogorec, je Liverpool zdaj po štirih krogih s tremi točkami na skromnem tretjem mestu, a še igra proti Švicarjem pred domačimi gledalci, zato bo bitka med omenjenima moštvoma za končnico še izjemno razburljiva. Borussia Dortmund pa še naprej kaže zrcalno sliko rezultatov v Bundesligi, saj je tudi na četrti tekmi v skupini D zanesljivo zmagala; na Westfallnu je padel Galatasaray s 4:1, poti v osmino finala pa ni potrdil Arsenal, ki je to možnost v primeru Dormundove zmage imel, a je četa Arsena Wengerja proti Anderlechtu doma zapravila prednost treh golov (3:3). Z živci svojih navijačev so se v skupini A poigravali tudi nogometaši Juventusa, saj je še sredi drugega polčasa v Torinu vodil Olimpiakos, a so nato italijanski prvaki stvari vendarle postavili na svoje mesto. V skupini C je “zagospodaril” Bayer Leverkusen.

RODGERS PRVOKATEGORNIKE VARČEVAL ZA DERBI S CHELSEAJEM

80 tisoč gledalcev na stadiono Santiago Bernabeu v Madridu je videlo drugo zaporedno zmago Galaktikov proti neugodnemu angleškemu nasprotniku, ki ga do letos španski klub še nikoli ni uspel premagati. Če so aktualni evropski prvaki pred dvema tednoma v Liverpoolu zmagali s 3:0, pa je tokrat za domačo zmago zadoščal zadetek Karima Benzemaja v 27. minuti srečanja. Podajalec z leve strani v kazenski prostor je bil branilec Marcelo, nasprotnik pa v prvem polčasu ni zdal odgovoriti … Redsi si do odmora namreč niso pripravili niti enega samega strela na vrata.
V drugem polčasu so v igro pri Liverpoolu vstopili tudi prvokategorniki Gerrard, Sterling in Philippe Coutinho, gostje so se odprli, a zadeli niso. Putili so boljši vtis, vseeno pa bi lahko Real iz hitrih protinapadov nekajkrat povišal prednost, a je z obrambami blestel vratar Simon Mignolet. Na drugi tekmi v tej skupini je Basel doma s 4:0 odpravil bolgarskega prvaka, za katerega je Roman Bezjak igral v prvem polčasu.
DORTMUND V SKUPINI TAKO PREPRIČLJIV SAMO V ŠAMPIONSKI SEZONI 2014/15

Borussia Dortmund je v državnem prvenstvu po desetih krogih na predzadnjem mestu, saj je zabeležila kar sedem porazov, med drugim v soboto tudi bolečega v gosteh proti Bayernu Münchnu (4:1), toda v Evropi o krizi ni ne duha ne sluha. Varovance Jürgena Kloppa je na Westfallnu v 39. minuti srečanja v vodstvo popeljal Marco Reus, ki je bil v trenutku podaje Lukasza Piszczeka morda celo v prepovedan položaju, a se sodniška piščalka ni oglasila. V 56. minuti je po podaji Sebastiana Kehla na 2:0 povišal Sokratis, vseeno pa so Turki v 70. minuti prek Hakana Balte prišli do znižanja izida na 2:1, kar pa je zgolj dodatno ujezilo domače igralce … Klopp je Reusa zamenjal s Cirom Immobilejem, da pa je že tri minute pozneje zabil za 3:1, nakar je s podajo pred vrata v 84. minuti izsilil še avtogol Semiha Kaye.