Maribor padel, toda ne brez ogorčenega boja

Liga prvakov 10. Dec 201423:04 > 11. Dec 2014 10:22

Maribor ne bo dočakal druge zaporedne evropske pomladi, saj je na tekmi zadnjega, šestega kroga skupinskega dela Lige prvakov pred domačimi gledalci z 1:0 izgubil proti Schalkeju, čeprav je bil večji del tekme povsem dostojen in enakovreden tekmec. Edini gol na tekmi je padel v 62. minuti, ko ga je zabil 19-letni rezervist Max Meyer, ki je le sedem minut prej zamenjal švicarskega zvezdnika sredine igrišča, Tranquilla Barnetto. Vijoličasti so si najlepšo priložnost za zadetek pripravili že v prvem polčasu, ko je v 22. minuti srečanja branilec Arghus z glavo po kotu meril proti vratom Faehrmanna, goste pa je z izbijanjem na golovi črti rešil Japonec Učida. Do odbitka je sicer prišel kapetan Marcos Tavares, a je tudi njegov poizkus Učida blokiral. Ker je Chelsea na drugi tekmi skupine doma s 3:1 premagal portugalski Sporting, so se Knapi skozi šivankino uho uvrstili v nadaljnje tekmovanje, medtem ko morajo Lizbončani v Evropsko ligo. Mariborčani so nastopanje v Ligi prvakov končali s tremi točkami na šestih tekmah, eno manj kot v premierni sezoni 1999/00, v Ljudskem vrtu pa so doživeli sploh prvi evropski poraz po letu dni, ko jih je premagal belgijski Zulte, prav tako z rezultatom 0:1. V osmino finala Lige prvakov so se sicer v sredo uvrstili še nogometaši Manchestra Cityja, ki so v Rimu z 2:0 premagali Romo, že pred tem pa so si napredovanje zagotovili tudi Bayern, PSG, Barcelona, Porto in Šahtar.

V Ljudskem vrtu je spektakel spremljalo 13 tisoč gledalcev, tekma pa se je začela previdno z obeh strani, saj je bil rezultatski vložek pač prevelik. Prvo priložnost je po napaki domače obrambe imel Tranquillo Barnetta, ki pa je z roba kazenskega prostora v 5. minuti srečanja ustrelil mimo vrat. Domači so bili prvič zares nevarni v 15. minuti, ko je z 20 metrov proti vratom Schalkeja sprožil Tavares, a je bil vratar Faehrmann na mestu. Brazilec si je le nekaj minut pozneje pripravil tudi prej omenjeno priložnost po kotu, sicer pa se je srečanje v nadaljevanju umirilo. Ob polčasu je bilo razmerje strelov v okvir vrat celo 3:2 za domače!
Še preden so gostje povedli, je imel v 53. minuti srečanja še eno priložnost Marcos Tavares, pa tudi Klaas Jan Huntellar, ki se je po napaki Petarja Stojanovića sam znašel pred vrati Jasmina Handanovića, a je po strelu žoga zadela desno vratnico, izpred vrat pa jo je nato izbil Aleksandar Rajčević. Po golu Mayerja je pri domačih v igro vstopil najprej Philippe Mendy, nato še Dare Vršič, a gostujoča strnjena obramba ni dopustila presenečenja. Najlepšo priložnost za izenačenje je v 85. minuti po podaji Damjana Boharja zapravil prav Vršič, ki je z močnim diagonalnim strelom meril mimo leve vratnice.