City po zgrešeni enajstmetrovki Messija ostaja v igri

Liga prvakov 25. Feb 20159:52 > 9:53

Ljubljana – Manchester City ostaja v igri za napredovanje v četrtfinale Lige prvakov, potem ko je Lionel Messi na prvi tekmi osmine finala na Emirates Stadiumu v zadnjih sekundah tekme zapravil strel iz bele točke (1:2). Borussia brez Kevina Kampla v Torinu proti Juventusu klonila z 1:2. Nocoj ob 20:00 ekskluzivno na SK 1 Arsenal vs. Monaco!

Barcelona je odlično odprla srečanje in po rahlem začetnem pritisku Manchester Cityja hitro zagospodarila na igrišču. Pritisk Katasloncev je prvič obradil sadove v 16. minuti, ko je po odbiti žogi od Vicenta Kompanyja zadel Luis Suarez. Urugvajec je vodstvo po podaji Lionela Messija podvojil v 30. minuti in sploh prvič v dresu Barcelone zabil dva zadetka na eni tekmi. City je v igro v 69. minuti vrnil Sergio Aguero, ki je učinkovito zaključil lepo akcijo sinje-modrih.

Zaključni pritisk domačih je v 74. minuti ustavil drugi rumeni karton Gaela Clichyja. Ob igralcu več so na igrišču znova zagospodarili nogometaši Barce, vendar svojih priložnosti za nov zadetek niso uspeli izkoristiti. Najlepšo je imel v samem zaključku srečanja Messi, a mu je Joe Hart sprva ubranil strel iz bele točke, nato pa je sicer včeraj odlični Argentinec z glavo zgrešil še prazna vrata.

Barcelona se domov vrača z lepo prednostjo, vseeno pa v angleško-katalonskem obračun še naprej ostaja vse odprto. Že ne zadetek Cityja na povratni tekmi na Nou Campuu bi lahko spremenil marsikaj …

Borussia brez Kampla poražena v TorinuDruga torkova tekma se je končala z zmago Juventusa proti Borussii, ki je prišla do zelo pomembnega zadetka v gosteh (2:1). Na veselje gledalcev v Torinu je že v 13. minuti za vodstvo stare dame zadel Carlos Tevez, le pet minut kasneje pa je izid poravnal Marco Reus. Končni izid je dve minuti pred koncem prvega polčasa postavil Alvaro Morata. Kevina Kampla po lažji poškodbi mišice in želodčnih težavah po pričakovanju ni bilo v kadru nemškega predstavnika.

Liga prvakov, osmina finala, prvi tekmi:

Manchester City : Barcelona 1:2 (0:2)Aguero 69.; Suarez 16., 30.RK: Clichy 74./Manchester City

Juventus : Borussia Dortmund 2:1 (2:1)Tevez 13., Morata 43.; Reus 18.Kevina Kampla (Borussia) ni bilo v ekipi.

Povratni tekmi bosta na sporedu 18. marca.

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images