Schalke na pragu senzacije, Real naprej s porazom s 3:4

Liga prvakov 10. Mar 201522:47 > 11. Mar 2015 2:04

V sezoni 2010/11 je Schalke v četrtfinalu Lige prvakov aktualnemu branilcu naslova Interju na San Siru zabil pet zadetkov (1:5) in ga izločil iz nadaljnega tekmovanja. Štiri leta pozneje so bili Knapi spet na robu senzacije, to pot v osmini finala Lige prvakov, ko so na povratni tekmi na Stadionu Santiago Bernabeu s 4:3 premagali domači Real Madrid, kar pa na koncu ni bilo dovolj za napredovanje, saj so Galaktiki Vol. 2 prvo tekmo na Veltins Areni dobili z 2:0. Domači so bili sicer v napadu zelo učinkoviti, saj so po dvakratnem vodstvu Schalkeja, zadela sta najprej Christian Fuchs in nato Klaas Jan Huntelaar, izenačili preko dveh zadetkov Cristiana Ronalda še pred koncem prvega polčasa, v drugem delu pa so zgodaj povedli prek Karima Benzemaja. Ko se je zdelo, da imajo domači tekmo končno pod kontrolo, je v 57. minuti “udaril” Leroy Sane , kar je bil povod za dramatičen zaključek tekme, v katerem je Schalke prek zadetka Huntelaarja prišel do vodstva s 4:3. Varovanci Roberta di Mattea so vse stavili v napad, a se je domači vratar Iker Casillas nekajkrat izjemno izkazal pri posredovanju. Real je na koncu v četrtfinale napredoval s skupnim izidom 5:4, kjer mu bo družbo delal Porto, ki je doma s 4:0 odpravil švicarskega prvaka Basel.

Nemci, ki jih vodi Italijan Roberto di Matteo, so na Bernabeu prišli igrati povsem sproščeno, saj so bili na povratni tekmi v španski prestolnici popolni avtsajderji … Začeli so silovito in v 10. minuti prek Erica Maxima Choupo-Motinga prišli do strela iz ugodnega položaja, a je napadalec žogo slabo zadel in streljal mimo vrat. Na sredini igrišča so imeli gostje premoč, Real pa je brez Luka Modrića in Jamesa Rodrigueza v zvezni vrsti deloval povsem brezidejno. Podobno komorno vzdušje je bilo tudi na tribunah, kjer se je slišalo prepevati zgolj gostujoče navijače iz Gelsenkirchna.
Schalke je po drugem zadetku Huntelaarja za vodstvo s 4:3 vse moči usmeril v napad, toda Madridčani so zdržali vse nalete gostujoče ekipe … Močan strel Saneja je odbil Casillas, v zadnji minuti pa je Huntelaar z glavo podal žogo še do Benedikta Höwedesa, a je bik kapetan Schalkeja s 13 metrov nenatančen.

PORTO BREZ TEŽAV V ČETRTFINALE

V Portu domači niso imeli večjih težav z Baslom, saj so ga po remiju v Švici (1:1) doma ugnali kar s 4:0. Že v 14. minuti tekmi je Alžirec Jacine Brahimi lepo zatresel mrežo s prostega strela, na začetku drugega polčasa pa je bil v vlogi asistenca za zadetek Hectorja Herrere. Zmago sta v nadaljevanju tekme potrdila še Brazilec Casemiro v 56. minuti in Kamerunec Vincent Aboubakar v 76. minuti. Švicarji so tekmo sicer končali le z deseterico,  potem ko je v sodnikovem dodatku nekdanji Interjev branilec Walter Samuel prejel drugi rumeni karton.