PSG po podaljških izločil Chelsea, pravljičnih sedem golov na Bavarskem!

Liga prvakov 12. Mar 20151:16 > 9:31
Paris Saint-Germain in Bayern München sta tretji in četrti potnik v četrtfinale Lige prvakov. Če je napredovanje bavarskega stroja, Šahtaru iz Donjecka je to pot nasul kar sedem zadetkov (7:0), samoumevno, pa so veliko presenečenje na Stamford Bridgu pripravili aktualni francoski prvaki, ki so po podaljških izvlekli remi z 2:2, kar je zadostovalo za napredovanje zaradi več doseženih golov v gosteh. PSG je sicer že v prvem polčasu ostal brez Zlatana Ibrahimovića, potem ko ga je nizozemski sodnik Björn Kuipers v 33. minuti tekme prestrogo izključil zaradi prekrška nad Brazilcem Oscarjem. Nasploh je Kuipers sodil zelo slabo in nase znova opozoril ob koncu prvega polčasa, ko ob domnevnem prekršku Edinsona Cavanija nad Diegom Costo v kazenskem prostoru ni pokazal na belo točko. Gledalci so morali na zadetek sicer počakati vse do 81. minute srečanja, ko je zadel Gary Cahill, a je samo pet minut pozneje David Luiz po kotu z glavo zadel za podaljške. Chelsea je v 96. minuti povedel po enajstmetrovki Edena Hazarda, ki jo je zakuhal gostujoči kapetan zaradi igranja z roko v svojem kazenskem prostoru. Ko se je zdelo, da bo domači trener Jose Mourinho tekmo zaprl in izvlekel zmago z 2:1, je nato po še enem kotu Parižanov z glavo zadel še Silva, prehodil kratko pot od bedaka do junaka in se na koncu veselil napredovanja v naslednji krog. Prihodnji teden sledijo še štiri povratne tekme osmine finala, na Sport Klubu pa bomo prenašali dvoboj med Borussio Dortmund, za katero igra naš Kevin Kampl, in Juventusom.

Chelsea je bil od Parižanov boljši v četrtfinalu lanske sezone, ko se je naprej prebil zaradi doseženega gola več v gosteh … PSG je zaradi omenjenega pravila že v sezoni 2012/13 izpadel tudi proti Barceloni, zdaj pa se je zmage na takšen način četa Laurenta Blanca veselila tudi sama. PSG tako ostaja neporažen od sredine januarja, medtem ko je končan Chelseajev niz sedmih zaporednih tekem brez poraza.
PRAVLJIČNIH SEDEM GOLOV V MÜNCHNU
V Münchnu na Allianz Areni so gledalci spet videli pravi festival zadetkov, na klopi pa se je nekoliko presenetljivo znašel tudi dolgoletni kapetan Philipp Lahm, ki je novembra lani utrpel zlom gležnja in moral na operacijo. Potem, ko je četa Pepa Guardiole pred tremi tedni v Lvivu izvlekla remi (0:), je tokrat ukrajinskemu prvaku nasula sedem zadetkov. Bayern je sicer že v 4. minuti povedel z 1:0, po uspešno izvedeni najstrožki kazni Thomasa Müllerja.. Zaradi prekrška nad Mariom Götzejem je moral namreč gostujoči branilec Aleksander Kučer z rdečim kartonom v slačilnico, najhitrejšim v zgodovini Lige prvakov. V 34. minuti tekme je na 2:0 povišal Jerome Boateng, ki je iz enega metra v prazno mrežo pospravil odbito žogo po poskusu Müllerja.
Na začetku drugega polčasa se je med strelce vpisal še Franck Ribery, na 4:0 pa je v 52. minuti povišal Müller. Peti zadetek je prispeval Holger Badstuber po podaji Rafinhe z desne strani, šesti zadetek pa je zabil Robert Lewandowski četrt ure pred koncem tekme. Končni izid 7:0 je v 87. minuti po hitrem protinapadu postavil Götze, za Bayern pa je to izenačitev rekordne zmage v izločilnih bojih Lige prvakov, saj so leta 2012 Bavarci z identičnim rezultatom odpravili Basel.
Prvi zvezdnik ekipe Arjen Robben je moral sider že v 19. minuti predčasno z igrišča zaradi poškodbe zadnje stegenske mišice na levi nogi, nakar mu je na klop sledil še Franck Ribery. Oba naj bi utrpela samo lažjo poškodbo.