Konec za Atletico, PSG klonil v Münchnu

Liga prvakov 5. Dec 201722:44 > 22:49
Getty Images

S torkovimi obračuni se je začel 6. krog skupinskega dela lige prvakov. Atletico Madrid, za katerega je vseh 90 minut znova odigral slovenski vratar Jan Oblak, v Rimu ni dočakal čudeža Qarabaga in končuje z letošnjimi nastopi med elito.

Atletico je bil pred zadnjim krogom v izgubljenem položaju in je za napredovanje v izločilne boje ob zmagi v Londonu potreboval še vsaj točko Qarabaga proti Romi v Rimu.

Prvi zadetek v Londonu so sicer dosegli colchonerosi, ki jih je v 56. minuti v vodstvo popeljal Saul Niguez. Chelsea je odgovoril s pritiskom in varovanci Antonija Conteja so bili zanj nagrajeni v  75. minuti, ko je Jana Oblaka nesrečno premagal njegov soigralec Stefan Savić.

Osrednji obračun torkovega večera je predstavljal derbi med Bayernom in PSG-jem, ki ni razočaral. Parižani so zadnji krog pričakali na vrhu lestvice, prvo mesto pa ohranili kljub porazu. Napredovanje so imeli pred tekmo zagotovljeno tudi nogometaši Bayerna.

Bavarci so tekmo bolje začeli in zasluženo povedli že v 8. minuti, ko se je na pravem mestu znašel Robert Lewandowski. Premoč Bavarcev v prvem polčasu je vnovčil še Corentin Tolisso, ki je prednost Bayerna podvojil v 37. minuti. Nekaj priložnosti so v prvem polčasu zapravili tudi gostje, ki pa so v napadu preveč komplicirali.

Tudi v drugem polčasu smo videli odprto predstavo, francoski velikan pa je zaostanek znižal v 50. minuti, ko je zadel Kylian Mbappe. Za končnih 3:1 je v 69. minuti poskrbel Tolisso, ki je prvič v karieri dosegel dva zadetka v ligi prvakov. Bayern se je z današnjo zmago vsaj nekoliko oddolžil za septembrski v Franciji, ko je PSG slavil s 3:0.

Iz skupine A napredujeta Mancester United in Basel, iz skupine D pa Barcelona in Juventus.