Real bo lovil tretjo zaporedno osvojitev lige prvakov

Liga prvakov 1. Maj 201822:40 > 22:42
Matthias Hangst/Getty Images

Povratna tekma polfinala lige prvakov med Realom in Bayernom se je končala z 2:2, kar pomeni, da v finale potuje beli balet.

Gostje so povedli v 3. minuti, do odbitka v kazenskem prostoru je prišel Joshua Kimmich, ki je ob nepazljivi obrambi Reala brez težav zadel (0:1) v levi spodnji kot. Kimmich je Bayern povedel v vodstvo tudi na prvi tekmi polfinala.

Real je hitro izenačil, in to iz prvega strela v okvir vrat. Marcelo je z leve strani poslal natančen predložek na drugo vratnico, kjer je bil pripravljen Karim Benzema, ki je z glavo matiral Svena Ulreicha.

Bayern je imel več priložnosti. V 17. minuti se je Robert Lewandowski znašel na tleh v kazenskem prostoru Reala, zahteval je enajstmetrovko, a je sodniška piščalka ostala nema.

Kljub pritisku Bayerna v prvem polčasu, je Real po vrnitvi na zelenico hitro povedel z 2:1 in to po zaslugi slabega posredovanja igralcev Bayerna. Najprej je Corentin Tolisso poslal slabo žogo svojemu vratarju, Ulreich pa je še slabše reagiral, žoga je šla mimo njega, ujel jo je Benzema, ki je imel lahko delo za svoj drugi gol na tekmi.

David Alaba je poskusil izenačiti z “bombo” od daleč v 51. minuti, Navas je odlično posredoval.

Real je imel odlično priložnost za povišanje vodstva v 54. minuti, Marcelo je z lepim predložkom zaposlil Ronalda, ta pa je žogo poslal prek gola.

Gostje se niso predali, vztrajnost pa se jim je povrnila v 63. minuti. Rodriguez je streljal po sredini gola, obramba Reala je bila na mestu, a hitri Rodriguez je prišel prvi do odbitka, streljal je v levi spodnji kot in zadel (2:2).