Juve brez Ronalda do zmage, poraz Citya in zmaga Reala

Liga prvakov 19. Sep 201820:36 > 20:38
Twitter

Na sredinih tekmah je na večini tekem šlo vse po pričakovanjih. Do zmag so prišli Manchester United, Real Madrid, Juventus in Bayern. Edino pravo presenečenje je pripravil Lyon, ki je na Etihadu ugnal Manchester City

Juventus je sezono v Ligi prvakov odprl z zmago nad Valencio z 2:0. Tekmo je zaznamoval rdeči karton, ki ga je prejel Cristiano Ronaldo v 19. minuti srečanja. Kljub vsemu se pri stari dami niso branili ampak tudi z deseterico povedli, v 45. minuti je 11-metrovko uspešno realiziral Miralem Pjanič, ki je bil iz bele točke uspešen tudi v 51. minuti. Skozi celotno tekmo je bil v ospredju glavni sodnik Felix Brych, ki je imel čuden sodniški kriterij. V zadnji minuti obračuna je imela tudi Valencia na voljo “penal” vendar je strel Daniju Pareju ubranil Wojciech Szczesny

Edino presenečenje je na Etihadu pripravil Lyon, ki je šokiral Manchester City z zmago z 2:1. Francozi, ki so igrali zelo poletno so povedli v 26. minuti, ko je gol zabil Maxwel Cornet. Pred koncem polčasa pa je prednost Lyona povišal še Nabil Fekir. Sinje modri niso našli pravega ritma in na celotni tekmi zabili samo en zadetek, le tega je v 65. minuti prispeval Bernardo Silva. City, ki velja za enega izmed favoritov v Ligi prvakov je tako pred domačimi gledalci doživel poraz.