Evforija v Beogradu – zaslužena zmaga Zvezde

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Nogometaši Crvene Zvezde so na stadionu Rajka Mitića v Beogradu prikazali izjemno taktično igro proti nasprotnikom iz Liverpoola. V prvem polčasu so povedli z 2:0 z goloma Milana Pavkova, nato pa se disciplinirano branili. Club Brugge je v Monacu slavil s 4:0.

Gostje iz Anfielda so veliki favoriti, kot so bili tudi na domači tekmi, kjer so slavili s 4:0, ko so zadeli Firmino, Mane in dvakrat Salah.

Tokrat na terenu ni Xhardana Shaqirija. Liverpool ga ni pripeljal v Beograd zaradi možnih napetosti in političnih konotacij.

Potek tekme:

Domači so od prve minute dalje pokazali svojo motivacijo in borbenost, že v 6. minuti je Španski sodnik Antonio Mateu Lahoz pokazal prvi rumeni karton Marku Marinu, ki je zrušil nasprotnika. V 15. minuti so prvi zapretili domači, ko je Vujadin Savić streljal mimo desne vratnice. Takoj je odgovoril Liverpool. Daniel Sturrigge je v kazenskem prostoru sprožil malo nad prečko, v 20. minuti pa je spet bil v lepi priložnosti, ko je v šestnajstercu sprejel natančno podajo in streljal, njegov strel pa je bil izvrstno blokiran s strani domače obrambe. 2 minuti kasneje je na drugi strani poskušal Fordou Ben, ko se je z izjemno obrambo izkazal Alisson in poslal žogo v usodni kot. Še v isti minuti (22′) je namreč iz kota podal Marin, pred vrati je najvišje skočil Milan Pavkov in z glavo matiral gostujočega vratarja za vodstvo Crvene Zvezde z 1:0.

V 29. minuti je Pavkov izjemno prehitel angleške branilce in iz velike razdalje močno sprožil ter že drugič v sedmih minutah zadel za domače in vodstvo 2:0. V 33. minuti so bili nevarni Liverpoolčani, ko je Wijnaldum sprožil z glavo proti vratom domačih, strel pa je bil uspešno blokiran. Takoj nato je bil po podaji v kazenski prostor najvišji Adam Lallana, a so tudi tokrat Beograjčani odlično reagirali. V 37. minuti je po grdem prekršku porumenel Lallana.

Ob polčasu je Jurgen Klopp opravil menjavi. Vstopila sta Roberto Firmino namesto Sturridga in Joe Gomez namesto Trenta Alexandra-Arnolda. Gostje so takoj začeli loviti zadetek. Prvi je poskusil Sadio Mane iz neposredne bližine in še enkrat več se je izkazala srbska obramba in bila na veliki preizkušnji še ob poskusih Lallane in številnih podaj v kazenski prostor Crvene Zvezde.V 59. minuti poškodovani Filip Stojković ni mogel več nadaljevati in Vladan Milojević ga je zamenjal Markom Gobeljićem, nato pa še Marina z Goranom Čaušićem. V 71. minuti je Milan Borjan lepo ubranil strel Mohamedu Salahu, že minuto kasneje pa je Egipčan stresel vratnico. S klopi domačih je vstopil Branko Jovičić namesto Krstičića. Liverpool je nadaljeval s podajami pred gol Borjana, a je bila domača obramba vedno dobro pripravljena. Po zadnji menajvi gostov je teren zapustil Lallana, zamenjal ga je Divock Origi. Še dvakrat je poskušal Salah, neuspešno. Tudi v petih minutah sodnikovega podaljška so bili nevarnejši Redsi, a do konca tekme je beograjska obramba ostala nepremagljiva. Crvena Zvezda je zasluženo slavila sredi Beograda z 2:0.

Ekipa Jurgena Kloppa ima v skupini C do sedaj 2 zmage – proti Crveni Zvezdi in PSG-ju ter 2 poraza proti Napoliju in Crveni Zvezdi.

Redsim gre dobro tudi v Premier ligi, kjer si drugo mesto delijo s Chelseajem, med vikendom so remizirali 1:1 z Arsenalom.

Crvena zvezda je v Ligi prvakov remizirala z Napolijem v Beogradu brez golov, nato pa doživela poraz proti PSG-ju s 6:1. V domačem prvenstvu ima same zmage.

Še druga tekma, ki se je začela ob 18.55, je potekala na Stade Louis II v Monaku, kjer so domaču gostili Club Brugge. Gostje so povedli v 12. minuti, ko je po podaji Matsa Ritsa zadel Hans Vanaken za vodstvo Brugga z 1:0. V 15. minuti je Antonio Barreca igral z roko pred vrati gostov, ki so tako dobili priložnost za povišanje vodstva z 11m.  Odgovornost je prevzel Vanaken in tako že drugič v 5 minutah premagal Diega Benaglio za 2:0. V 24. minuti je z dobro akcijo mimo obrambnih igralcev švignil Wesley in poskrbel za vodstvo gostov s 3:0 ter rezultat prvega polčasa.

V drugem polčasu so do prve prave priložnosti prišli nogometaši Monaca. Djibril Sidibe je za las zgrešil vrata v 53. minuti. Sledil je kup menjav in okrepitev v polju, a do naslednjega gola so spet prišli gostje, ko je v 85. minuti Ruud Vormer po slabi reakciji obrambe prišel pred vratarja in ga premagal še četrtič. Rezultat 4:0 je ostal do konca tekme.