Liverpool z minimalno zmago do izločilnih bojev

Liga prvakov 11. Dec 201818:43 > 22:41
Getty Images/Srđan Stevanović

Liverpool si je po dramatični tekmi na Anfieldu z golom Salaha uspel zagotoviti končno drugo mesto v skupini in napredovanje v osmino finala, ko so premagali Napoli. Tja potuje tudi PSG, ki ostaja na prvem mestu po zmagi proti sicer borbeni Crveni Zvezdi s 4:0.

Najbolj napeto je bilo v skupini C, kjer bi se lahko zgodilo praktično vse, razen napredovanja Zvezde.

Liverpool se je s tretjega mesta moral boriti za vse ali nič, močno so računali na podporo domačih navijačev, ki so napolnili Anfield. Do prve priložnosti so vseeno prišli gostje iz Neaplja, ko je v 8. minuti malo previsoko iz voleja sprožil Hamšik. V 22. minuti se je zatresla gostujoča mreža po strelu Salaha, a je bil dosojen prepovedan položaj Maneja. Vse pa je bilo čisto v 34. minuti, ko je Salah dobro prišel do podaje za hrbet branilcev Napolija, premagal Ospino in dvignil Anfield na noge ob rezultatu 1:0. Še v sodnikovem dodatku so poskušali izenačiti gostje, a brez uspeha. Skomina je v prvem polčasu pokazal 2 rumena kartona, Koulibalyju in pa tudi Van Dijku, ki bo zato izpustil naslednjo tekmo.

V nadaljevanju so Redsi krenili še resneje. V 51. minuti je blizu svojega drugega zadetka Salah, a je za las zgrešil. Poskušali so še Firmino, Van Dijk, Henderson in Milner, a žoga ni želela v mrežo. Najbližje povišanju pa je bil Mane v 77. minuti. Po kratki podaji je nemudoma sprožil, Ospina pa je odlično ubranil z nogami. 2 minuti kasneje bi skoraj presenetili gostje, Callejon je po podaji v kazenski prostor sprožil prek vrat. V 77. minuti je sledila uigrana akcija Salaha in Maneja, vendar je slednji meril mimo vrat. Liverpool se je boril do zadnje minute, a rezultat je ostal enak tistemu iz prvega polčasa 1:0, kar pa je zadostovalo domačim, da se zavihtijo na drugo mesto in potrdijo uvrstitev v osmino finala. Napoli se s tretjega mesta seli v Ligo Evropa.

Na Marakani so občutili obljubljeno peklensko vzdušje nogometaši PSG-ja, ki pa se niso dali navijačem Crvene Zvezde. V 10. minuti je za 0:1 zadel Cavani po podaji Mbappeja. Po nekaj prodorih domačih nogometašev pa so bili spet Parižani tisti, ki so resneje zapretili v 32. minuti. Tokrat je z roba kazenskega prostora obetavno sprožil Di Maria, a za malo zgrešil. V 40. minuti je po sijajnem solo prodoru prednost PSG-ja povišal Neymar. 2 minuti kasneje je imel lepo priložnost še Mbappe po podaji Di Marije, a je meril malo mimo vrat. Gostje so tako odšli na odmor s prednostjo 2 zadetkov.

Tudi v drugem polčasu so pobudo prevzeli gostje, nato pa so prišle minute domačih. Najprej je v 54. minuti po odlični podaji Stojkovića izjemno vtekel El Fardou Ben in z glavo sprožil tik mimo vratnice, v isti minuti je streljal še Marin po sredini vrat, ko se je izjemno izkazal Buffon. Nemočen pa je bil v 56. minuti, ko je Gobeljić krasno zadel iz voleja. Parižani so nato spet vzpostavili ravnovesje. V 68. minuti je Di Maria odlično podal čez obrambo, pa je Cavani z glavo meril precej nad prečko, v 74. pa so gostje prišli še do svojega tretjega zadetka. Med strelce se je vpisal Marquinos. PSG je še naprej tropediral vrata Borjana, ki je še četrtič klonil v drugi minuti sodnikovega dodatka, ko je po podaji Neymarja zadel še Mbappe za končni rezultat 0:4.