Slovo prvakov, Ajax končal Realovo vladavino

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov sta se na Santiagu Bernabeu pomerila Real Madrid in Ajax, katerega naloga je bila loviti zaostanek s prve tekme iz Amsterdama (1:2). Gostje so šokirali Madrid in prvake odpihnili s 4:1 in se s skupnim rezultatom 5:3 uvrstili v četrtfinale Lige prvakov.

Domači so se motiviranim Nizozemskem zoperstavili brez kapetana Sergia Ramosa, ki je zaradi namerno prejetega rumenega kartona na prvi tekmi na Johan Cruijff Areni suspendiran za dve tekmi, kot je odločila Uefa.

V začetnih minutah so zapretili domači, a v vodstvo prišli gostje v 7. minuti. Obramba Galaktikov je zaspala,  po desni je potegnil Tadić, podal v sredino do Hakima Ziyecha, ki je z bližine premagal Thibaulta Courtoisa.

Madridčani so še naprej poskušali, a zapravljali priložnosti eno za drugo, hitro pa je na drugi strani spet uspelo gostom, ki so bili uspešni ob vnovičnem prodoru v kazenski prostor Belega baleta. David Neres je lepo sprejel podajo in jo dvignil čez vratarja za 2:0 v 18.minuti. Na drugi strani pa je zablestel Andre Onana z izjemno obrambo po strelu Viniciusa.

Težav za Real so se še naprej kopičile, v 29. minuti je zaradi poškodbe teren zapustil Lucas Vasquez, zamenjal ga je Gareth Bale, samo 6 minut kasneje pa je bil Santiago Solari prisiljen v še drugo menjavo, ko je poškodovanega Viniciusa zamenjal Marco Asencio. Gostje so začutili svojo priložnost in prevzeli pobudo na igrišču. Je pa bil prav rezervist Bale najbližje zadetku Reala, ko je v 42. minuti stresel vratnico. Za rezultat polčasa je obveljal 0:2.

V nadaljevanju se je nadaljeval srdit boj. Oba rezervista pri Realu sta bila v glavnih vlogah pri poskusih preobrata v rezultatu, zaostajali pa niso niti vedno bolj samozavestni Nizozemci, ki so v 62. minuti preko Tadića povišali prednost na 3:0. Gol je bil priznan po ogledu posnetka s pomočjo VAR-a, ko je bilo vprašanje morebitnega prepovedanega položaja v začetku akcije. V 70. minuti je Real vendarle prišel do zadetka po voleju Asencia, že 2 minuti kasneje pa je Bernabeu spet utišal Lasse Schone, ki je zadel za 4:1 po izjemno izvedenem prostem strelu, s katerim je prevaral nepripravljenega Courtoisa.

V zaključku tekme smo videli še nekaj jalovega truda Bala in Benzemaja, a Galaktiki z načeto samozavestijo niso bili več nevarni.