Bayern in Juve sta si že zagotovila izločilne boje

Liga prvakov 6. Nov 201920:46 > 20:55
Sebastian Widmann/Getty Images

Nogometaši münchenskega Bayerna in Juventusa so bili uspešni na uvodnih tekmah sredinega sporeda 4. kroga skupinskega dela lige prvakov. Obojni so si že zagotovili osmino finala.

Na klopi bavarskega velikana je debitiral Hans-Dieter Flick, ki je ekipo prevzel po slovesu Nika Kovača. Bayern se je na domači tekmi z Olympiacosom precej mučil. Prvi polčas ni postregel z zadetki, v nadaljevanju pa so gostitelji vendarle zaigrali bolje in povedli v 69. minuti, ko je bil natančen poljski golgeter Robert Lewandowski. Končni izid je minuto pred koncem rednega dela srečanja postavil Ivan Perišić. Bayern se je z zmago že uvrstil v osmino finala lige prvakov, saj ima na vrhu skupine B 12 točk. Grški velikan ostaja na dnu skupine z vsega točko.

V skupini D smo bili na tekmi med Juventusom in Lokomotivo iz Moskve zelo blizu presenetljivemu izidu. Stara dama je na koncu slavila z 2:1, kakršen je bil tudi rezultat na tekmi istih tekmecev pred dvema tednoma. Juve je tokrat povedel že v 4. minuti, ko je zadel Aaron Ramsey, nato pa je za Ruse izenačil Mirančuk. Vse do 93. minute je delovalo, da Juventus ne bo prišel do zmage, a je na koncu zadel Douglas Costa, ki je poskrbel za velike tri točke italijanskega velikana. Juventus si je z zmago dva kroga pred koncem skupinskega dela zagotovil osmino finala lige prvakov.