Kraljevi klub Galatasarayu zabil kar šest golov

Liga prvakov 6. Nov 201921:43 > 21:45
Angel Martinez/Getty Images

Real Madrid je z zanesljivo zmago proti Galatasarayu (6:0) napravil velik korak k uvrstitvi v izločilne boje lige prvakov. Dinamo Zagreb je po dveh prejetih golih v sodnikovem podaljšku zapravil zmago proti Šahtarju (3:3), Atalanta pa je doma remizirala z Manchester Cityjem.

Pri zmagi Reala je potrebno izpostaviti supernadarjenega Brazilca Rodryga, ki je dosegel hat-trick. 18-letnik je v prvih sedmih minutah navdušil z dvema goloma, tretjega pa dosegel v zadnji minuti, ko je poskrbel za končnih 6:0. Za Real sta bila natančna še Ramos in dvakrat Benzema.

Z golom Icardija v 22. minuti je PSG premagal Brugge, gostje pa so bili v 76. minuti zelo blizu izenačenju, a je Diagne zapravil najstrožjo kazen.

Parižani z 12 točkami ostajajo na vrhu lestvice. Real sledi s sedmimi točkami, Brugge je tretji z dvema, Galatasaray pa je s točko četrti.

Za slovenske ljubitelje sta bila najbolj zanimiva obračuna Dinama iz Zagreba s Šahtarjem in Atalante z Manchester Cityjem. Zagrebčani, za katere je Stojanović igral do 72. minute, so proti ukrajinski ekipi v sodniškem dodatku zapravili prednost s 3:1 in na koncu le remizirali. Točke so se bolj razveselili nogometaši Atalante, ki so se doma uspešno zoperstavili angleškim prvakom. Za City je v 7. minuti zadel Sterling, za točko italijanske ekipe, v kateri je Iličić odigral vso tekmo, pa je v 49. minuti zadel Pašalić.