Bayern s 6:0 premagal Crveno zvezdo

Liga prvakov 26. Nov 201919:19 > 21:49
Lars Baron, Bongarts, Getty Images

V 5. krogu Lige prvakov je na Marakani pri Crveni zvezdi gostoval Bayern iz Münchena. Bavarci so z golom Goretzke in Tolissoja ter s kar štirimi Lewandowskega slavili s kar 6:0.

Nemški velikan se je že pred srečanjem v Beogradu uvrstil v 1/8 finala Lige prvakov, rdeče-beli so bili za kaj takšnega v igri samo še v teoriji. Dvoboj na stadionu Rajka Mitića se je začel po Bayernovih željah, Bavarci so v prvem polčasu prevladovali in bili povsem dominantni. V vodstvo z 1:0 jih je v 14. minuti po podaji Coutinha popeljal Goretzka. V 41. minuti se je mreža zvezdinega čuvaja mreže Milana Borjana zatresla še drugič, po podaji Tolissoja je prekrasen zadetek dosegel Lewandowski. Glavni sodnik srečanja Bjorn Kuipers je gol zaradi igranja z roko Tolissoja razveljavil, Bavarci so na odmor odšli s prednostjo enega zadetka. Pogled na statistiko ob odmoru je bil zastrašujoč: Bayern je proti domačim vratom sprožil 14-krat, 6 strelov je šlo v okvir, Crvena zvezda ni v okvir gola Manuela Neuerja zmogla niti enega samega strela.

V drugem polčasu smo gledali enako sliko, Bayern je še naprej narekoval ritem srečanju in hitro dokončno odločil zmagovalca. Pravzaprav ga je Robert Lewandowski. Poljak je v razmaku 15-ih minut (53′ – 68′) zadel kar štirikrat!  Končni rezultat srečanja je postavil Tolisso v 90. minuti. Crvena zvezda proti vratom Bayerna tudi v drugem delu igre ni sprožila niti enega samega strela.

Bavarci so vpisali še 5. zmago in osvojili še 15. točko letos, Tottenham je na drugem srečanju te skupine po zaostanku proti Olympiakosu z 2:0 prišel do zmage s 4:2 in se z 10. točko uvrstil v izločilne boje Lige prvakov. Crvena zvezda (3t) in Olympiakos (1t) bosta potnika v Ligo Europa ter evropsko zimo iskala v zadnjem krogu, ko se bosta v Pireju pomerila na medsebojnem srečanju.