Juve z 1:0 boljši od Atletica

Liga prvakov 26. Nov 201920:56 > 20:58
Juventus/twitter

Nogometaši torinskega Juventusa so v 5. krogu Lige prvakov doma premagali Atletico Jana Oblaka. Zmagovalca je z golom v sodniškem dodatku 1. polčasa odločil Paulo Dybala. Real in PSG v lepotici kroga 2:2, Šahtjor je v Angliji odščipnil točko Manchester Cityu, drugih presenečenj nismo videli.

V 5. krogu Lige prvakov sta se v Torinu pomerili prvo in drugouvrščena ekipa skupine D. Po tem ko je že kazalo, da bosta Juventus in Atletico na odmor odšla z začetnih 0:0 je v sodniškem dodatku 1. polčasa staro damo v vodstvo popeljal Paulo Dybala. Argentinec je Jana Oblaka premagal tik pred odhodom na odmor in še enkrat več dokazal, da je izvrsten izvajalec prostih strelov.

V drugem polčasu je imel Juventus preko Cristiana Ronalda in Federica Bernardeschija priložnosti za zadetek, a je prvi meril preko vrat, drugi pa je po lepem prodoru zadel okvir gola Jana Oblaka. V 70. minuti je branilec AtleticaFelipe prejel rdeči karton, ki pa ga je s pomočjo VAR glavni sodnik Anthony Taylor razveljavil. Angleški sodnik je imel ogromno dela spet v končnici, ko se je zdelo, da je nizozemski branilec stare dame Matthijs De Ligt v svojem kazenskem prostoru igral z roko, a se Taylor ni odločil za najstrožjo kazen. Rezultat se do konca ni več spremenil.

Juventus je v 5. krogu še 4. zmagal, s 13-imi točkami ostaja na vrhu te skupine. Atletico kljub porazu s 7-imi točkami ostaja 2. Z zmago nad moskovsko Lokomotivo je Bayer samo točko za rojiblancosi, Rusi pa ostajajo pri treh osvojenih v letošnji sezoni Lige prvakov.