Po prvi tekmi prednost za Atletico in Borussio

Liga prvakov 18. Feb 202020:43 > 20:45
Lars Baron Getty Images

Nogometaši Atletica iz Madrida so na prvem srečanju osmine finala Lige prvakov na svoji Wandi Metropolitano premagali Liverpool z 1:0, Borussia pa je bila z 2:1 na Westfalnu boljša od PSG-ja., ki pa je za razliko od Liverpoola dosegel zadetekv gosteh.

Michael Regan, Getty Images

Dvoboj na Wandi Metropolitano je bil praktično odločen že na samem začetku, ko je Atletico dosegel edini zadetek na srečanju. V 4. minuti je Koke podal iz kota, žoga se je odbila na nogo Saulu Niguezu, ki pa mu ni bilo težko premagati Allisona Beckerja. Po tem zadetku je imel Liverpool terensko premoč, a je ni znal kronati in si resne priložnosti ni pripravil. V okvir gola Jana Oblaka redsi niso sprožili niti enega samega strela in so se tako po prvih 90′ minutah znašli v rezultatskem zaostanku.

Na Westfalen stadionu v Dortmundu se v prvih 45′ minutah mreži Keylorja Navasa in Romana Bürkija nista zatresli, zadetkov nismo videli. V drugem delu igre je Erling Haaland v 69′ minuti milijonarje povedel v vodstvo z 1:0. 6 minut kasneje (75′) je za Parižane odgovoril prvi zvezdnik Neymar, ki je dosegel zadetek za izenačenje na 1:1 in izjemno pomemben gol v gosteh. Kljub temu je do zmage in minimalne prednosti pred povratnim obračunom prišla Borussia. Norveški čudežni deček Erling Haaland je v 77′ minuti s pravo bombo od daleč premagal Keylorja Navasa, ki ni imel nikakršnih možnosti za obrambo. Norvežan je na 7-mi tekmi dosegel še 10-ti gol v Ligi prvakov in je najboljši strelec najelitnejšega nogometnega klubskega tekmovanja v Evropi. Borussia ima zadetek prednosti pred povratnim srečanjem, a bo PSG povratno srečanje na svojem dvorišču pričakal z danim golom v gosteh.