Velik preobrat Citya proti Realu, pomembna zmaga Lyona

Liga prvakov 26. Feb 202020:30 > 22:49
Twitter

Na zadnjih dveh tekmah prvega dela osmine finala Lige prvakov je Manchester City na derbiju prišel do velike in zelo pomembne zmage na Santiagu Bernabeu proti Realu z 2:1, ki so ga ugnali po preobratu. Do presenetljive zmage 1:0 pa je pred domačimi gledalci proti Juventusu prišel Lyon.

Neprepričljivi Juventus, ni prepričal niti na tekmi osmine finala Lige prvakov na gostovanju v Franciji pri Lyona. Pred povratno tekmo so si namreč nakopali kar nekaj težav, saj so na gostovanju izgubili z 1:0.

Lyon je bil v prvem polčasu neprimerno boljši nasprotnik in je imel kar nekaj lepih priložnosti, izkoristili pa so eno in sicer v 31. minuti, ko je za vodstvo zadel Lucas Trousart.

V drugem polčasu je sicer Juventus zagospodaril na igrišču, a so se domači uspešno branili. V zadnjih minutah je imel lepo priložnosti Gonzalo Higuain. V 87. minuti so gostje preka Paula Dybale izenačili, vendar se je ta znašel v nedovoljenem položaju.

Na povratni tekmi v Torinu staro damo torej čaka ogromno dela, če se bodo želeli uvrstiti v četrtfinale.

Na drugi tekmi pa je Manchester City na izredno zahtevnem gostovanju na Santiagu Bernabeu uspel priti do popolnega preobrata in pomembne zmage z 2:1 nad Real Madridom.

V prvem polčasu gledalci zadetkov niso videli, se je pa zato toliko bolj dogajalo v drugem polčasu. Galaktiki so sicer povedli v 60. minuti, ko je po izgubljeni žogi gostov Real izpeljal hiter protinapad po podaji Junior Viniciusa pa se je z lepim zaključkom izkazal Isco.

Gostje so dolgo časa iskali rešitve, da pridejo do izenačenja. Uspelo jim je v 78. minuti, ko je po podaji de Bruyneja zadel Gabriel Jesus, ki je morda celo storil prekršek v napadu nad Sergiom Ramosom. Samo pet minut pozneje pa napaka tudi domačih, izgubljena žoga in prekršek Danija Carvajala nad Raheemom Sterlingom, ki je močno poživil igro po vstopu. Enajstmetrovko je uspešno realiziral Kevin De Bruyne.

V 86. minuti pa še en udarec za domače pred povratno tekmo. Izključen je bil namreč Sergio Ramos, ki je kot zadnji v domači obrambi storil prekršek nad G. Jesusom, ki je sam krenil proti domačemu vratarju.

Real Madrid na povratni tekmi na Etihadu tako čaka ogromno dela, zabiti morajo namreč vsaj dva zadetka.