LP: Iličić zabil 4 gole in Atalanto popeljal med 8!

Liga prvakov 10. Mar 202020:57 > 22:51
UEFA Pool/Getty Images

Nogometaši Leipziga in Atalante so z dvema zmagama izločili svoja nasprotnika Tottenham in Valencio in so se kot prvi uvrstili v četrtfinale Lige prvakov. Josip Iličić je v zmagi nad Valencio s 4:3 sam dosegel 4 gole!

Nemci so deklasirali Spurse pred svojimi navijači s 3:0 in se s skupnih 4:0 prvič uvrstili med osem najboljših v Ligi prvakov. Zmago Leipzigu so prinesli Sabitzer (10′, 21′), ki je dosegel dva zadetka in Forsberg (87′) z golom v končnici srečanja. Tottenham je nastopil močno oslabljen, zaradi poškodb sta manjkala Kane in Son.

Atalanta je v Valenciji do vodstva z 1:0 prišla že v 3. minuti, ko je najstrožjo kazen uspešno izvedel Josip Iličić. V 21. minuti je Gameiro izid izenačil na 1:1, a je še pred koncem prvega dela igre Atalanta prišla še do ene enajstmetrovke. Še enkrat je bil uspešen izvajalec Josip Iličić, ki je postavil izid 1. polčasa.

V drugem polčasu je Valencia z goloma Gameiroja in Ferran Torresa zaostanek 1:2 spreobrnila v vodstvo s 3:2, potem pa je na sceno (spet) stopil naš reprezentant. V 71. minuti je Jojo s projektilom z roba 16-m in s svojim 3. golom na srečanju izid najprej izenačil, nato pa v 82. minuti s 4. golom dneva Atalanto popeljal do zmage s 4:3 (skupno 8:4) in napredovanja v 1/4 finale Lige prvakov!