Oblak z Atleti osvojil Anfield, v četrtfinale tudi PSG

Liga prvakov 11. Mar 202019:50 > 23:30
Laurence Griffiths, Getty Images

Aktualni evropski prvak Liverpool je izpadel v osmini finala Lige prvakov potem, ko ga je na Anfieldu po podaljšku premagal Atletico Madrid s 3:2. Paris-Saint Germain pa je z 2:0 in s skupnih 3:2 izločil Dortmundsko Borussio.

Liverpool je imel ogromno priložnosti pred in po zadetku, ki ga je sicer za vodstvo Redsov z 1:0 v 43. minuti dosegel Georginio Wijnaldum. Toda v vratih Atletica je vseskozi blestel Jan Oblak, ki je svojo ekipo reševal pred tem, da se niso znašli še v večjem zaostanku. Največ sreče so pri Atleticu imeli v 67. minuti ko je Andrew Robertson stresel okvir vrat. Gostje so bili v 90. minutah praktično nenevarni a izkazalo se je, da je bilo ključno to, da so se uspeli prebiti do podaljška.

Pri Liverpoolu so bili prvi, ki so v podaljšku tudi prišli do zadetka. V 94. minuti je zadetek dosegel Roberto Firmino potem, je iz prvega poizkusa stresel vratnico. Dve minuti kasneje je vratar domačih Adrian storil hudo napako. Kaznoval pa jo je Simeoneov adut s klopi Marcos Llorente. Prav Llorente je ob zaključku prvega dela podaljška rezultat poravnal in takrat je vse bolj postajalo jasno, da bo aktualni evropski prvak zaključil letošnjo sezono Lige prvakov že v osmini finala. Da bi bil izpad za Redse še bolj grenek in zmaga za Atletico še slajša pa sta v prvi minuti dodatka ob koncu drugega podaljška poskrbela Marcos Llorente ter Alvaro Morata. Prvi je podal, drugi pa dosegel zadetek za končnih 3:2 in veliko zmago Atletica na polnem Anfieldu.

Letos se je zgodilo drugič, da je aktualni evropski prvak s tekmami končal v prvem krogu izločilnih bojev potem, ko je Real lani moral priznati premoč Ajaxu

UEFA – Handout/UEFA via Getty Images

V Parizu je pred praznimi tribunami Neymar v 28. minuti dosegel vodilni zadetek za PSG in tako svoji ekipi začel utirati pot do četrtfinala. V prvi minuti dodatka ob koncu prvega polčasa pa je za vodstvo z 2:0 poskrbel Juan Bernat po podaji Pabla Sarabie. V drugem polčasu so se domači spretno branili in tekmo mirno pripeljali do konca.