Celjane v drugem krogu čaka precej težje delo

Evropa 17. Jul 202419:26 1 komentar
NK Celje, Popović

Celjani so že v torek tudi v drugo ugnali estonsko Floro in tako zanesljivo napredovali v drugi krog kvalifikacij za ligo prvakov. Dan pozneje so dobili tekmeca na naslednji stopnički, pomerili se bodo s slovaškim prvakom.

NK Celje je v Talinu slavil s kar 5:0, zato je bil povratni dvoboj na Areni Z’dežele bolj formalnost, kar se je na zelenici odražalo v močno premešani enajsterici in tudi v slabši predstavi. Naposled so Celjani vendarle slavili, po zaostanku z 0:1 ob odmoru so v drugem polčasu dvakrat zadeli in slavili z 2:1.

Na tekmeca so morali počakati 24 ur, ko sta povratni dvoboj odigrala makedonska Struga in slovaška Slovan Bratislava. Slovaki so doma slavili s 4:2 in na gostovanju preko veterana Vladimirja Weissa povedli že v 9. minuti ter tako razblinili dvome o zmagovalcu dvoboja.

Drugi krog kvalifikacij za ligo prvakov je na sporedu že prihodnji teden. Klub iz mesta ob Savinji bo prvo tekmo igral doma, 23. ali 24. julija, povratna pa bo 30. ali 31. julija v Bratislavi.

Član Slovana je nekdanji zmaj in tudi slovenski reprezentant Kenan Bajrić. 29-letni osrednji branilec je štiri nastope v dresu Slovenije vpisal v sezoni 2020/21.

Kapetan kluba je 34-letni Weiss, ki je bil 15 let standarden v slovaški reprezentanci. Enako velja za Juraja Kucko, ki je pri 37 letih vpisal še 111 nastopov za tamkajšnjo izbrano vrsto. Omeniti velja še Davida Strelca, ki je na minulem Euru 2024 zaigral na vseh štirih tekmah Slovaške. Enako sicer velja za Kucko. Slovenskim ljubiteljem nogometa pa je poznano še ime Marko Tolić, hrvaški vezist je eno sezono nosil dres Maribora.

Če bi Celjani izločili še Slovan Bratislavo, bi si s tem že zagotovili evropsko jesen vsaj v konferenčni ligi. Za ligo Evropa bodo morali izločiti vsaj še dva tekmeca, medtem ko morajo za izenačitev uspeha Maribora, ki je za zdaj edini slovenski klub z uvrstitvijo v ligo prvakov (v sezonah 1999/00, 2014/15 in 2017/18), premagati še tri nasprotnike.