Bavarci končali evropsko pot Parižanov, naprej tudi Milan

Liga prvakov 8. Mar 202320:19 > 22:11 0 komentarjev
Bayern - PSG

V nogometni ligi prvakov smo dobili še tretjega in četrtega četrtfinalista. Če je v torek to uspelo Benfici in Chelseaju, sta se nocoj napredovanja razveselila še Bayern München, ki je bil boljši od PSG, in Milan, ki je izločil Tottenham.

PSG bo tudi v letošnji sezoni ostal brez tako želene lovorike v ligi prvakov. Če jih je lani v osmini finala s skupnim izidom 3:2 izločil kasnejši prvak Real Madrid, je bil tokrat od njih v boju za napredovanje med osem najboljših boljši münchenski Bayern. Bavarci so tekmo v Parizu vpisali minimalno zmago, tokrat pa bili na domačem igrišču boljši z 2:0.

Nemški predstavnik je oba zadetka dosegel v drugem delu, kot prvi pa je mrežo gostov v 61. minuti zatresel Eric Maxim Choupo-Moting. Čeprav si je PSG v nadaljevanju pripravil nekaj priložnosti za izenačenje, pa so bili njegovi nogometaši bodisi premalo natančni bodisi se je v vratih izkazal Yann Sommer. Dokončno je upanje na morebiten zasuk in zmago pariške zasedbe v 90. minuti pokopal Serge Gnabry.

Milančani ubranili prednost s prve tekme

Druga tekma v Londonu se je prav tako kot torkova med Chelseajem in Borussio Dortmund začela z desetminutno zamikom. Tokrat so v gostem prometu obtičali nogometaši Milana, ki so v britanski prestolnici branili zadetek prednosti s prvega obračuna. Italijani so se nato predstavili kot zelo čvrsto moštvo. Tottenham se nikakor ni dokopal do pravih priložnosti za zaključni strel.

V drugem polčasu so domači le zaigrali nekoliko podjetneje, a je njihova naloga postala še težja, ko je moral v 77. minuti zaradi drugega rumenega kartona in posledično rdečega z zelenice Cristian Romero.

Zadnjo priložnost za podaljšek je imel Tottenham v tretji minuti sodnikovega dodatka. Po podaji s prostega strela je strel Harryja Kana z glavo ubranil Maignan. Iz protinapada je na drugi strani vratnico stresel še Divock Origi.

Benfica se je poigrala z Bruggom

Benfica je že na prvi tekmi v Belgiji pokazala svojo moč. Na zahtevnem gostovanju so zmagali z 2:0 in si že z nogo in pol zagotovili napredovanje. Tudi v drugo pa niso popuščali. Še več, Brugge so razbili s 5:1. Dolgo so lovili prvi zadetek, v 38. minuti pa ga ulovili preko Rafe Silve. Še pred polčasom je bil rezultat 2:0, zadel je še Goncalo Ramos. Ta je v 57. minuti povišal na 3:0.

Za Benfico sta nato zadela še Joao Mario iz enajstmetrovke in David Neres, časti zadetek je dosegel Bjorn Meijer. In to na kakšen način.

Zadetki s tekme Benfica – Brugge:

Chelseaju dramatična tekma v Londonu

Chelsea je na povratno tekmo prišel v slabšem položaju. Po prvi tekmi so modri zaostajali z 1:0. Tokrat so že začeli bolj napadalno, vseeno pa na gol čakali vse do 43. minute. Takrat jih je v vodstvo popeljal Raheem Sterling.

Dvoboj med Chelseajem in Borussio iz Dortmunda se je začel z 10-minutnim zamikom zaradi zamude gostujočega avtobusa.

Veliko kontroverznosti je bilo pri drugem golu Chelseaja. Kai Havertz je enajstmetrovko najprej zapravil, a je zaradi prehitrega vstopa v kazenski prostor lahko ponovil vajo. Odločitev je bila kontroverzna predvsem zato, ker je prvi v vratarjev prostor stekel igralec londonskega kluba. Nemški reprezentant je v drugo brez težav zadel in povišal prednost na 2:0.

Modri so do konca dvoboja zdržali vse pritiske nasprotnikov in se uvrstili med najboljših osem.