Benfica se je poigrala z Bruggom, Chelseaju uspel preobrat

Liga prvakov 7. Mar 202322:10 > 23:10 0 komentarjev

Dobili smo prva četrtfinalista sezone 2022/23 nogometne lige prvakov. Benfica je brez težav izločila Brugge, v Londonu pa je Chelseaju uspel preobrat. V Dortmundu so izgubili z 1:0, na Stamford Bridgu pa slavili z 2:0. V sredo težka naloga čaka Lionela Messija s PSG v Münchnu pri Bayernu.

Benfica je že na prvi tekmi v Belgiji pokazala svojo moč. Na zahtevnem gostovanju so zmagali z 2:0 in si že z nogo in pol zagotovili napredovanje. Tudi v drugo pa niso popuščali. Še več, Brugge so razbili s 5:1. Dolgo so lovili prvi zadetek, v 38. minuti pa ga ulovili preko Rafe Silve. Še pred polčasom je bil rezultat 2:0, zadel je še Goncalo Ramos. Ta je v 57. minuti povišal na 3:0.

Za Benfico sta nato zadela še Joao Mario iz enajstmetrovke in David Neres, časti zadetek je dosegel Bjorn Meijer. In to na kakšen način.

Zadetki s tekme Benfica – Brugge:

Chelseaju dramatična tekma v Londonu

Chelsea je na povratno tekmo prišel v slabšem položaju. Po prvi tekmi so modri zaostajali z 1:0. Tokrat so že začeli bolj napadalno, vseeno pa na gol čakali vse do 43. minute. Takrat jih je v vodstvo popeljal Raheem Sterling.

Dvoboj med Chelseajem in Borussio iz Dortmunda se je začel z 10 minutnim zamikom zaradi zamude gostujočega avtobusa.

Veliko kontroverznosti je bilo pri drugem golu Chelseaja. Kai Havertz je enajstmetrovko najprej zapravil, a je zaradi prehitrega vstopa v kazenski prostor lahko ponovil vajo. Odločitev je bila kontroverzna predvsem zato, ker je prvi v vratarjev prostor stekel igralec londonskega kluba. Nemški reprezentant je v drugo brez težav zadel in povišal prednost na 2:0.

Modri so do konca dvoboja zdržali vse pritiske nasprotnikov in se uvrstili med najboljših osem.

Lionel Messi in Kylian Mbappe napadata München

Spektakel tedna nas v sredo čaka v Münchnu, kjer bo šestkratni evropski prvak Bayern gostil bogati PSG, ki na svoj prvi evropski naslov še čaka. Pred povratno tekmo kaže, da ga ne bo osvojil niti letos, saj francoski prvaki na Bavarsko prihajajo z zaostankom, ki so si ga priigrali pred tremi tedni, ko je na Parku princev v Parizu zmagovalca z edinim golom na tekmi odločil Kingsley Coman.

Bayernu kaže veliko bolje, na njegovi strani je tudi tradicija. V zadnjih enajstih sezonah se je med najboljših osem v Evropi uvrstil kar sedemkrat. Optimizem njegovim navijačem vliva tudi podatek, da je iz lige prvakov, po tem ko je zmagal na prvi tekmi izločilnih delov, od sezone 2010/11 izpadel le enkrat, dobil pa je 15 od zadnjih 17 evropskih domačih tekem, ki jih je odigral.

Toda tudi PSG ima svoje adute, v prvi vrsti sta to seveda Kylian Mbappe in Lionel Messi, ki v zadnjem času blestita. Argentinec je na zadnjih sedmih tekmah zabil pet golov in prispeval dve asistenci. Francoz je ob dveh asistencah na zadnjih treh tekmah zabil pet golov in z zadetkom ob zmagi nad Nantesom z 201 zadetkom v nedeljo postal najboljši strelec v zgodovini PSG.

Domači trener Julian Nagelsmann ne bo mogel računati na Benjamina Pavarda, ki si je v zaključku prve tekme prislužil rdeč karton, in Lucasa Hernandeza, ki je že dlje časa odsoten zaradi poškodbe kolena, tako da bo imel nekaj težav s sestavo ekipe. Christophe Galtier, za katerega bi utegnilo biti slovo od Evrope tudi slovo od klopi PSG, ne bo mogel računati na brazilskega zvezdnika Neymarja, ki je že končal sezono. Poškodovana sta tudi branilec Presnel Kimbempe in Renato Sanchez.

Milan je v precej boljši formi kot Tottenham. FOTO: Guliverimages.

Trepeta še en bogat londonski klub

Četrtega četrtfinalista bo dala še ena tekma v Londonu, Tottenham bo gostil sedemkratnega evropskega prvaka Milan in upal na preobrat. Londončani so v zadnjem času v krizi. Izgubili so tri od zadnjih petih tekem, ki so jih odigrali. V prvenstvu so na četrtem mestu, prejšnji teden so izpadli tudi iz pokala FA in pretekli konec tedna izgubili proti skromnemu Wolverhamptonu. Italijan na klopi Londončanov Antonio Conte je pod vse večjim pritiskom.

Milan je po hudi krizi na začetku leta, ko je bil brez zmage kar sedem tekem v nizu in v tem času doživel pet porazov, zajel sapo in nanizal štiri zmage, potem pa pretekli konec tedna spet doživel hladno prho. Z 1:2 je izgubil v gosteh pri Fiorentini in na prvenstveni lestvici zdrsnil na peto mesto. Na ubranitev naslova, ki so ga osvojili lani, lahko Milančani kar pozabijo. Za prvim mestom zaostajajo kar za 18 točk.

Londončani verjamejo v preobrat. Tudi zaradi tega, ker so v Evropi dvakrat v zadnjih treh primerih, ko so po prvi tekmi zaostajali, napredovali. Optimizem vlivajo tudi tri zmage na zadnjih treh tekmah pred domačimi navijači, kamor se vračajo danes zvečer. Eden za drugim so padali Manchester City, Chelsea in West Ham United. Harry Kane je njihovo glavno orožje v lovu na preobrat, se bodo pa morali znajti brez številnih odsotnih. Iz takšnih ali drugačnih razlogov bodo manjkali Ryan Sessegnon, Hugo Lloris, Yves Bissouma, Rodrigo Bentancur in Eric Dier. Milan? Njegov trener Stefano Pioli nima niti najmanjših težav, vrača se tudi portugalski zvezdnik Rafael Leao.