Elšnik blestel ob zmagi Zvezde, Tolić kralj Bratislave (VIDEO)

Liga prvakov 28. Avg 202420:00 > 20:39 2 komentarja

Znani so vsi udeleženci skupinskega dela lige prvakov, ki so se v elitno tekmovanje prebili skozi kvalifikacije. V zadnjem krogu kvalifikacij so bili včeraj uspešni Sparta Praga, Salzburg in Young Boys, danes pa so si mesto med elito zagotovili tudi Crvena zvezda, Slovan Bratislava, Dinamo Zagreb in Lille. V Beogradu je blestel slovenski reprezentant Timi Max Elšnik, v Bratislavi nekdanja vijolica Marko Tolić.

Dinamo Zagreb se je na povratno srečanje odpravil z lepo prednostjo treh zadetkov. Hrvaški prvaki so se na koncu zmage veselili tudi na povratnem srečanju.

V 32. minuti je izjemen zadetek dosegel Marko Pjaca, v 53. minuti pa je Matheus Silva premagal lastnega vratarja in postavil končni izid srečanja (2:0).

V ligi prvakov tudi ‘slovenska’ Crvena zvezda

V Beogradu je Crvena zvezda zelo suvereno opravila s ‘popravnim’ izpitom po porazu na prvi tekmi proti norveškemu Bodo/Glimtu (1:2). Rdeče-beli so bili za razred boljši nasprotnik od skandinavskih tekmecev, povedli so v 26. minuti, ko je z bele točke zadel Bruno Duarte.

Obramba Norvežanov je drugič kapitulirala v 59. minuti. Kot je izvedel Timi Max Elšnik, z glavo pa je žogo v mrežo nasprotnika pospravil kapetan Beograjčanov Uroš Spajić. Napadi gostov so bili v nadaljevanju jalovi in Zvezda, katere barve brani tudi Vanja Drkušić, se je uvrstila v elitno ligo prvakov.

Marko Tolić junak Slovana

Epski večer je tudi za nogometaši in navijači Slovana iz Bratislave. Na stadionu Tehelne Pole v prve pol ure tekme med Slovanom in danskim Midtylandom sicer nič ni kazalo na kakšno nogometno poslastico, a se je vse spremenilo potem, ko je domače v 33. minuti v vodstvo popeljal nekdanji nogometaš Maribora Marko Tolić. Gostje so prek Arala Šimširja odgovorili že v 41. minuti, kmalu po začetku drugega polčasa pa z zadetkom Franculina povedli z 2:1.

Ko se je zdelo, da so Danci ‘ubili’ tekmo in so upi Slovana plahneli, pa je znova udaril Tolić, ki je v 82. minuti s sijajnim preigravanjem in strelom poskrbel za izenačenje. Štiri minute kasneje pa je stadion eksplodiral. Tigran Barseghyan je z izjemno natančnim strelom poskrbel za vodstvo in zmago Slovana, ki bo tudi z našim Kenanom Bajričem prvič v zgodovini igral med evropsko klubsko elito.

Med elito tudi Sparta, Salzburg in Young Boys

Galatasaray je doma lovil zaostanek s prve tekme proti Young Boys, v Bernu je izgubil z 2:3. Čeprav je igral pred domačimi navijači, mu zaostanka ni uspelo izničiti, še več, Švicarji so dobili tudi ta obračun, potem ko je v 87. minuti zadel Alan Virginius. Takoj zatem je bil pri Turkih izključen vratar Fernando Muslera.

Praška Sparta si je na prvem obračunu v gosteh pri Malmöju priigrala lepo prednost z 2:0. Na povratni tekmi pa je slavila z enakim izidom, potem ko sta v drugem polčasu zadela Lukaš Haraslin z bele točke in Albion Rrahmani. Ob ekipi sta v prvem polčasu zapravili po eno enajstmetrovko.

Tako kot Sparta je tudi Salzburg z odliko opravil prvi del naloge in je v gosteh premagal Dinamo Kijev z 2:0. Na domači povratni tekmi pa je igral 1:1, kar je bilo dovolj za napredovanje. Povedli so domači z golom Adama Daghima v 12. minuti, Ukrajinci so izenačili z zadetkom Vladislava Vanata v 29.

Kdo je v ligi prvakov?

V ligo prvakov so uvrščeni španski Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid Jana Oblaka in Girona, angleški Manchester City, Liverpool, Arsenal in Aston Villa, nemški Bayern, Borussia Dortmund, Leipzig Kevina Kampla in Benjamina Šeška, Bayer Leverkusen in Stuttgart, francoski PSG, Monaco, Lille in Brest, italijanski Inter, Atalanta, Juventus, Milan in Bologna, portugalska Benfica in Sporting, belgijski Club Brugge, ukrajinski Šahtar Doneck, nizozemska Feyenoord in PSV Eindhoven, škotski Celtic, hrvaški Dinamo, srbska Crvena Zvezda Timija Maxa Elšnika in Vanje Drkušića, slovaški Slovan Bratislava Kenana Bajrića ter avstrijski Sturm Gradec Jona Gorenca Stankovića in Tomija Horvata.