Pochettino: Dominirali smo, a nismo imeli sreče

Liga prvakov 5. Maj 20219:15 0 komentarjev
getty
getty

Trener PSG-ja Mauricio Pochettino je bil navkljub porazu, zadovoljen s podobo svoje ekipe na včerajšnji povratni tekmi.

Manchester City je včeraj na Etihadu slavil z 2:0 in se zanesljivo uvrstil v finale lige prvakov. Trener PSG-ja pa meni, da rezultat ni bil realen.

Odigrali smo odlično. Držali smo se principov, ki smo si jih zadali pred tekmo. Takoj na začetkuobračuna smo prevzeli nadzor nad igro in dominirali. To ni lahko storiti proti moštvu kot je Manchester City. Kljub temu pa terenska premoč ni bila dovolj za zmago. V nogometu je enostavno tako, da potrebuješ srečo. V trenutkih, ko smo pritiskali in pretili, je tekmec dosegal gole. Na svoje varovance sem zelo ponosen, hkrati pa moram čestitati Manchester Cityju. Za njimi je sijajna sezona, vsto let so garali, da so prišli do finala,” je dejal Mauricio Pochettino.

Argentinec se je obregnil tudi na dejstvo, da je njegova ekipa obe polfinalni tekmi končala le z deseterico:

Od 180 minut, smo približno 45 minut igrali le z deseterico. To je bila velika prednost za njih, a se nismo sprijaznili s porazom. Borili smo se do konca, a to ni bilo dovolj.

Argentinec je poudaril, da je včeraj močno pogrešal Mbappeja:

Včeraj smo zelo pogrešali Kyliana, toda to ne sme biti izgovor za poraz. Igralci, ki so bili na voljo, so se zelo izkazali.”

Ekipa iz francoske prestolnice lahko v tej sezoni ostane celo brez prvenstvene lovorike. Tri kroge pred koncem, Pochettinova četa nima več vajeti v svojih rokah, saj ima Lille na vrhu lestvice točko prednosti.