Gol Šeška in podaja Elšnika premalo, Barcelona na kolenih (VIDEO)

Liga prvakov 19. Sep 202422:58 4 komentarji

S šestimi četrtkovimi tekmami se je končal prvi krog prenovljene lige prvakov. Slovenski obračun med Atletico Madridom Jana Oblaka in Leipzigom Benjamina Šeška se je končal po notah Škofjeločana (2:1), čeprav je Radečan že v četrti minuti premagal reprezentančnega soigralca. Podaja Timija Maxa Elšnika je bila premalo za Crveno zvezdo, v Beogradu je slavila Benfica (2:1).

S slovenskega vidika najbolj zanimiv četrtkov obračun smo gledali v Madridu, kjer je domači Atletico gostil nemški Leipzig. Začelo se je sanjsko za rdeče bike, ki so že v 4. minuti povedli. V glavnih vlogah pa oba slovenska reprezentanta: vroči Benjamin Šeško je premagal kolega iz izbrane vrste Jana Oblaka.

Madridčani so izenačili v 28. minuti, ko je podajo Marcosa Llorenteja z desne strani v zadetek pretopil Antoine Griezmann. Ko je že kazalo, da bo to tudi končni izid, je Jose Maria Gimenez v 90. minuti izkoristil podajo z leve strani, visoko skočil in razveselil stadion Wanda Metropolitano.

Z zmago domačina z 2:1 se je končala tudi tekma v Monacu. Nogometaši iz kneževine so proti Barceloni prek Aklioucheja povedli že v 16. minuti, ko so izkoristili številčno premoč. Pri Kataloncih je bil po neumnosti vratarja Marca Andreja ter Stegna namreč že v 10. minuti izključen Eric Garcia, kar je celo najhitrejši direktni rdeči karton v zgodovini lige prvakov. Barceloni je izenačenje pred očmi košarkarske legende Michaela Jordana že v 28. minuti priboril čudežni deček Lamine Yamal s svojim prvim golom v najelitnejšem klubskem tekmovanju na svetu.

A zadnjo besedo so vendarle imeli Monačani, v 71. minuti je kar nekoliko presenetljivega zmagovalca odločil George Ilenikhena.

Brez golov se je končala tekma v Bergamu, kjer je Atalanta gostila Arsenal. Priložnosti kljub temu ni manjkalo, najlepšo pa so domači zapravili v 51. minuti, ko je vratar topničarjev David Raya dvakrat ustavil Matea Reteguija.

Elšnikova podaja premalo za točko

Že prej je bilo pestro v Beogradu, kjer se je Crvena zvezda solidno upirala Benfici. Zvezda niti ni bila tako v podrejenem položaju, kot pa je šepala njena realizacija. Portugalski predstavnik v ligaškem delu lige prvakov si ni ustvaril gore priložnosti, pa vseeno že po prvih 45 minutah vodil z 2:0. V polno sta merila oba Turka.

Benfica Zvezda Elšnik

Najprej je protinapad Benfice v 9. minuti izkoristil Kerem Aktürkoglu, dvajset minut kasneje je sledila še kazen v obliki zadetka s prostega strela. Lepo je meril vezist Orkun Kokcu. Zvezda je bila najbliže zadetku v 40. minuti, ko je z razdalje le meter ob vratnici pomeril Mirko Ivanić. V drugem polčasu je bila Zvezda zelo blizu znižanja izida na 1:2. S kota je podal Timi Max Elšnik, nastreljal Fredrika Aursnesa, od katerega je žoga zletela tik ob vratnici. Sodnik je vse skupaj spregledal in tako so domači ostali tudi brez novega udarca s kota.

Pritisk domačih je vendarle obrodil sadove v 86. minuti! Gostje so nastavljali ofsajd zanko, Elšnik je lepo podal Cherifu Ndiayeju, ta je podaljšal do Milsona, ki je zadel za dramatičen zaključek tekme. Vendarle Portugalci, kljub silovitem naletu Beograjčanov, domov odhajajo s polnim izkupičkom.

Nemški prvak Bayer Leverkusen je na gostovanju odpihnil Feyenoord (4:0), debitant v ligi prvakov Brest pa je bil z 2:1 boljši od Sturma. Pri Gradčanih sta priložnost od prve minute dobila oba Slovenca, tako Tomi Horvat kot Jon Gorenc Stankovič.

Liga prvakov se s tekmami 2. kroga nadaljuje 22. in 23. oktobra.