Slovenski dragulj je na začetku sezone nezaustavljiv

Evropa 3. Okt 20249:28 2 komentarja
Benjamin Šeško

Benjamin Šeško nadaljuje z izjemnimi predstavami v letošnji sezoni. Na tekmi drugega kroga lige prvakov proti Juventusu je zabil oba zadetka Red Bull Leipziga, ki pa je moral na koncu Torinčanom priznati premoč z 2:3.

Benjamin Šeško je bil znova najboljši posameznik RB Leipziga. V drugem krogu prenovljene lige prvakov je bil en najbolje ocenjenih igralcev kroga.

Najprej je v 30. minuti po lepi podaji Loisa Opende še lepše zaključil in od prečke zabil za vodstvo z 1:0. V 65. minuti je Leipzig znova popeljal v prednost z uspešno izvedeno enajstmetrovko.

To vseeno ni bilo dovolj. Juventus, ki je po izključitvi vratarja Michela Di Gregoria od 59. minute igral z igralcem manj, je dvakrat uspel izenačiti, v 82. minuti pa preko Francisca Conceicaa tudi povedel in prišel do pomembnih treh točk.

Že pred tekmo je napovedal zadetke: “Pripravljamo skrivni načrt, da prebijemo Juventusov obrambni zid, saj vemo, da niso prejeli niti gola na šestih prvenstvenih tekmah.” Plan je bil uspešen, a svojega dela ni opravila obramba nemških predstavnikov.

Šeško v letošnji sezoni še naprej blesti. Dosegel je že 10 zadetkov, štiri v dresu reprezentance. Za rdeče bike je dosegel šest golov in dodal tri asistence, v ligi prvakov je na dveh tekmah zabil kar trikrat.

Leipzig ostaja brez točk v najelitnejšem nogometnem klubskem tekmovanju.

Nogometaše Red Bull Leipziga naslednji test čaka v nedeljo 6. oktobra, ko se v domačem prvenstvu odpravljajo k tekmecu Olimpije v konferenčni ligi Heidenheimu. Sledi reprezentančni premor, na katerem bo Šeško znova pomagal Sloveniji na gostovanjih na Norveškem in v Kazahstanu.