Sramota, zaradi katere bi se Hrvati najraje pogreznili v zemljo

Liga prvakov 18. Sep 20248:17 2 komentarja

Nogometaši zagrebškega Dinama so v uvodnem krogu lige prvakov na gostovanju pri Bayernu iz Münchna izgubili s kar 2:9 in vpisal enega najvišjih porazov v svoji zgodovini. Po veliki blamaži se je na udaru znašel trener hrvaških prvakov Sergej Jakirović, čigar prihodnost v klubu je sedaj pod velikim vprašanjem.

Hrvaški prvaki so sinoči na Allianz Areni prejeli kar devet golov, a poraz bi bil lahko celo še višji. Če upoštevamo tudi razveljavljenje zadetke, se je njihova mreža namreč zatresla kar dvanajstkrat. Kot so zapisali hrvaški mediji, so Zagrebčani vpisali najvišji poraz po letu 1980, ko jih je z identičnim izidom ugnal Velež, obenem pa spomnili tudi na neuspeh izpred trinajstih let, ko jih je na domačem stadionu Maksimir Lyon ponižal s 7:1.

“Ta sramota bo nosila posledice,” so bili neizprosni pri Jutarnjemu listu, kjer niso pozabili omeniti, da še nobena ekipa pred torkovim večerom v ligi prvakov ni zabila kar devet zadetkov na eni tekmi. “Nogomet so igrali kot amaterji,” pa so dodali pri Večernjemu listu.

“Želel bi se opravičiti celotni skupnosti in vsem, ki jim Dinamo nekaj pomeni,” je po zgodovinski blamaži dejal trener Dinama Sergej Jakirović, ki se mu je zaradi sramotnega poraza in neuspeha proti Hajduku minuli konec tedna (0:1) pošteno zamajal stolček.

“Za nami je zahteven večer. Težko je bilo igrati proti njim, saj so razred zase. Čeprav so naši igralci dali vse od sebe, je Bayern trenutno na previsoki ravni za nas. To je dobra lekcija. V prihodnosti bomo morali trenirati še več,” je še pristavil nekdanji trener Maribora.

Njegova ekipa je sicer že po prvem polčasu zaostajala z 0:3, v začetku drugega celo znižala zaostanek na 2:3, nato pa začela prejemati zadetke kot po tekočem traku. Nerešljiva uganka za njihovo obrambo je bil Harry Kane, ki se je med strelce vpisal kar štirikrat, dvakrat pa je bil uspešen Michael Olise.

“Drugi polčas smo začeli odlično. Dosegli smo dva zadetka, bili smo v neki evforiji. Tedaj bi morali biti pametnejši in se postaviti v obrambni blok ter skušati zdržati deset, petnajst minut. Mogoče bi bilo kasneje kaj drugače. Je po tekmi razmišljal razočarani branilec Dinama Josip Mišić.

Nogometaši Dinama se sicer lahko tolažijo s podatkom, da je leta 2007 Liverpool na Anfieldu z višjo razliko ugnal Bešiktaš, saj je bi tedaj izid 8:0 za Angleže, z istim rezultatom pa je osem let pozneje zmago proti Malmöju slavil tudi madridski Real.