Oblak in Atletico pristrigla krila zmajem v Portu

Evropa 7. Dec 202123:15 > 23:18 2 komentarja
Veselje Atletica. Foto: Reuters - Pedro Nunes via Guliver

V torek se je odvil še zadnji, 6. krog evropske Lige prvakov, kjer smo dobili še zadnje potnike v izločilne boje. Jan Oblak in njegov Atletico sta dolgo časa iskala zadetek za zmago, na koncu pa so Porto ugnali z zanesljivih 3:1. Tekmo je zaznamovala nervozna igra in dva rdeča kartona. Porto je častni zadetek dosegel v izdihljajih srečanja. Kevin Kampl je z Leipzigom prišel do pomembne zmage nad Manchester Cityjem in si s tem zagotovil evropsko pomlad. Liverpool je kot prvi angleški klub skupinski del Lige prvakov končal s samimi zmagami.

Čeprav so bili nogometaši PSG-ja zasidrani na drugem mestu v skupini, so tekmo vseeno začeli udarno. Parižani so hitro povedli preko Kyliana Mbappeja, ki je zadel že po 72 sekundah srečanja. Le pet minut kasneje pa je mrežo nasprotnika zatresel že drugič.

V 38. minuti je zadel še Lionel Messi. Argentinec je zadel v svojem slogu, vratar je bil brez moči.

V drugem polčasu so nogometaši Bruggeja dosegli častni zadetek in nekoliko znižali rezultat. Vendar je kmalu zatem ponovno zadel Messi.

Nov mejnik Messija:

Na drugem srečanju v skupini A med Leipzigom in Manchester Cityjem so se rdeči biki borili za točke in tretje mesto v skupini. City je že osvojil prvo mesto v skupini A, tako da je tekmo začel z nekoliko drugačno začetno postavo. Szoboszlai je v 24. minuti poskrbel, da vodijo domačini.

Lepizig je v 71. minuti še povišal svoje vodstvo, vendar so gostje iz Manchestra hitro odgovorili. V 77. minuti je izid znižal Mahrez. Sledil je še nepotreben prekršek Walkerja, ki si je prislužil neposreden rdeč karton. Iz skupine A tako napredujeta Manchester City in PSG, Lepizig pa bo nastopal v Ligi Evropa.

Zadetek za vodstvo Lepiziga:

V skupini B ogorčen boj za drugo mesto

Na San Siru je za veselje domačih navijačev poskrbel Tomori. A veselje rossonerov ni trajalo dolgo. Že v 36. minuti je izenačil Salah. Ob polčasu je najbolje kazalo Portu, ki je bil v danem trenutku na drugem mestu.

Zadetek Salaha:

Vendar se je v drugem polčasu situacija popolnoma spremenila. Atletico je povedel v Portu prek Griezmanna, Liverpool pa je prišel do vodstva v Milanu prek Origija.

Zadetek Origija:

Tako je Atletico vsaj začasno prišel do drugega mesta v skupini, ki prinaša izločilne boje v Ligi prvakov.

Zadetek Griezmanna:

Atletico je v nadaljevanju priložnost iskal preko protinapadov. Mrežo so gostje iz Madrida zatresli še dvakrat. Najbolj pomemben zadetek je dosegel Angel Correa. Častni zadetek za Porto je dosegel Sergio Oliviera ob zaključku tekme.

Zadnji žebelj v krsto Porta:

Skupina C je celoti odločena. Napredovala bosta Ajax in Sporting, Borussia Dortmund pa bo osvojila tretje mesto in bo evropsko pot nadaljevala v Ligi Evropa. Ne glede na vse, pa so Nemci pokazali pravi obraz. Odličen večer je imel Marco Reus, ki je dosegel nov mejnik.

Podobna situacija je tudi v skupini D, kjer bosta v izločilne boje napredovala Real Madrid in Inter. Ob polčasu so z minimalno prednostjo vodili Španci. V drugem polčasu so galaktiki mirno pripeljali tekmo do konca. V 78. minuti je za Real Madrid zadel Asensio in s tem potrdil prvo mesto kraljevega kluba v skupini D.

Na tekmi med Šahtar Donjeckom in Šerif Tiraspolom je prišlo do delitve točk. Šahtar je dolgo časa vodil in kazalo je, da se bodo od Lige prvakov poslovili z zmago, vendar je točko Šerifu v 93. minuti srečanja prinesel Nikolov.