West Ham United ni pustil presenečenja na Cipru

Evropa 9. Mar 202323:05 > 23:19
Michail Antonio
Michail Antonio je zabil oba gola za West Ham na Cipru. FOTO: Guliverimages.

Nogometaši angleškega West Hama in francoskega kluba Nice so na prvih tekmah osmine finala v evropski konferenčni ligi prišli do gostujočih zmag, medtem ko se je španski Villarreal moral zadovoljiti z remijem v Belgiji.

West Ham je že na Cipru proti ekipi AEK iz Larnake prišel do lepe prednosti za povratno tekmo. Michail Antonio je dosegel gola v 36. minuti ter v sodnikovem dodatku prvega polčasa, v drugem pa sta mreži mirovali.

Do prednosti so na gostovanju pri moldavskem Šerifu iz Tiraspola prišli tudi nogometaši Nice, potem ko je v zaključku prvega polčasa zadel Ayoub Amraoui.

Španski Villarreal pa je iz Belgije odnesel neodločen izid. V 28. minuti je rumena podmornica povedla po golu Manuela Triguerosa, v drugem polčasu pa je za Anderlecht izenačil Anders Dreyer (57.).

V drugem delu sporeda je do zmage z 2:0 prišel poljski Lech iz Poznanja. Za 1:0 je proti švedskemu Djurgardensu zadel Antonio Milić (39.), za končnih 2:0 pa je gol dosegel Filip Marchwinski (82.).

Švicarski Basel in slovaški Slovan Bratislava sta se razšla z 2:2. Za Švicarje sta bila natančna Mohamed Amdouni (6.) in Andi Zeqiri (40.), za Slovake pa sta izenačila Jurij Medvedjev (17.) in Malik Abubakari (70.).

Dvoboj italijanske Fiorentine in turškega Sivasspora je odločil zadetek domačina Antonina Baraka v 69. minuti, medtem ko sta se belgijski Gent in turški Istanbul Basaksehir razšla brez zmagovalca z 1:1. Gosti so povedli z zadetkom Stefana Okake v 16. minuti, Gent pa je 19 minut kasneje izenačil prek Emmanuela Orbana.

Že v torek je nizozemski AZ Alkmaar na gostovanju z 2:1 premagal italijanski Lazio.

Povratne tekme bodo naslednji teden, v sredo bosta igrala Istanbul Basaksehir in Gent, preostalih sedem dvobojev bo v četrtek. Žreb parov četrtfinala in polfinala bo 17. marca v Nyonu.