Fantomski gol v Črni gori: sodniška napaka vseh napak (VIDEO)

Nogomet 15. Sep 20248:56 1 komentar
Dečić

V elitnem rangu črnogorskega nogometa se je zgodila sodniška napaka, kakršno zelo redko vidimo. Na tekmi med Jedinstvom in Dečićem je bil priznan fantomski zadetek, pri katerem žoga niti približno ni prešla golove črte.

V Bijelom Polju sta se včeraj v 7. krogu prve črnogorske lige udarili zasedbi Jedinstvo in Dečić. Malo verjetno je, da bi kakšen detajl s te tekme danes odmeval po celotnem nogometnem Balkanu, a se je v zaključku prvega polčasa zgodila bizarna situacija, po kateri v zraku upravičeno visi vprašanje o regularnosti tekme.

V 40. minuti dvoboja je gostujoči nogometaš Augusto Chagas z glavo sprožil proti vratom Jedinstva, njegov strel pa je pred golovo črto ubranil vratar Goran Aković.

Nogometaši Dečića so obžalovali zapravljeno priložnost, ob robu igrišča se je trener aktualnih prvakov držal za glavo, toda njegovo razpoloženje se je kmalu spremenilo, za glavo pa so se še kako držali domači nogometaši. Pomočnik sodnika Uroš Rašović je namreč glavnemu sodniku Milošu Savoviću signaliziral, da je žoga v tej akciji prečkala golovo črto in Savović je dosodil zadetek.

Po ogledu počasnih posnetkov je jasno, da so sodniki naredili veliko napako, sistema VAR pa v črnogorskem prvenstvu ni. Dvoboj se je končal z 1:1.