Evforija v Črni gori: Jovetićev gol za zmago nad Romuni

Getty images/Giuseppe Bellini

Nogometna reprezentanca Črne gore je dosegla zlata vredno zmago v boju za drugo mesto v skupini E in dodatne kvalifikacije. Edini zadetek v Podgorici je Romuniji zabil Stevan Jovetić. Odločilna tekma proti Danski bo oktobra v Podgorici.

Izabranci Ljubiše Tumbakovića so pred tekmo že vedeli, da so Danci pred njihovo tekmo zlahka 4:1 ugnali Armenijo. Črnogorci so dobili bitko na sredini igrišča, dve veliki priložnosti je najprej zapravil Fatos Bećiraj, potem pa je vendarle zadel Jovetić.

Novi napadalec Monaca je premagal Cipriana Tatarušanuja, a so sodniki zaradi pasivnega prepovedanega položaja Marka Vešovića gol razveljavili.

Romuni so se odločili za obrambno postavitev in čakali na svoje priložnosti iz protinapadov ter s streli od daleč, a nevarni za domače niti niso bili. Na začetku drugega polčasa je delovalo tako, kot da so Črnogorci vso energijo pustili na igrišču že v prvem polčasu, saj niti oni niso bili nevarni za vrata Tatarušanuja.

Tumbaković je 20 minut pred koncem okrepil napad in v igro namesto Mirka Ivanića poslal Stefana Mugošo. Le pet minut kasneje je stadion ponorel od veselja. Odlično podajo v kazenski prostor z desne strani je poslal Adam Marušić, Jovetić je žogo samo oplazil z glavo in zadel!

Romuni so poskusili napadati, Črnogorci so se pomaknili nazaj, pa čeprav jih je Tumbaković pošiljal v napad, da morda še drugič premagajo vratarja Romunije. Za nekaj slabe volje pri selektorju Črne gore je poskrbel Bećiraj, ki je prejel rumeni karton, to pa pomeni, da oktobra proti Dancem ne bo igral.

V ostalih dveh srečanjih skupine so Danci torej premagali Armenijo v gosteh, Poljska pa je Kazahstance doma ugnala s 3:0. V naslednjem krogu Črna gora doma gosti Dansko, Armenija gosti Poljsko, Romuni pa bodo igrali proti Kazahstanu.