Zmaga Hrvaška po preobratu na generalki proti Senegalu

Getty images/Dan Mullan

Na generalki pred SP je Hrvaška v Osijeku danes z 2:1 po preobratu premagala Senegal.

Hrvaška je z zmago opravila zadnjo generalko pred začetkom SP v Rusiji. Pred svojimi navijači v Osijeku so slavili proti Senegalu in po preobratu slavili z 2:1.

Navijači na Gradskem stadionu v Osijeku so pripravili odlično vzdušje in zagotovo dodali nekaj motiva svojim ljubljencem, ki se kmalu odpravljajo na pot v Rusijo.

Vse tri zadetke so navijači videli v drugem polčasu, ko so prvi povedli nogometaši iz Afrika, ki imajo v svojih vrstah kar nekaj dobrih in znanih nogometašev. Na samem uvodu je bil v 48. minuti natančen Ismaila Sarr. Naši južni sosedje, ki so imeli pričakovano žogo več v svoji posesti so poizkušali priti do izenačenja kar jim je uspelo v 63. minuti, ko je zadel Ivan Perišič.

V 78. minuti pa eksplozija navdušenja, saj so kockasti povedli z 2:1, junak zadetka po “joker” s klopi Andrej Kramarič. Hrvaška se tako na prvenstvo podaja z mešanimi občutki ter eno zmago in porazom.

Kockaste pa sicer že čez osem dni čaka prva tekma na SP, ko se bodo udarili z Nigerijo. Na drugi strani pa bodo predstavniki Afrike prvenstvo začeli šele 19. junija, ko se bodo pomerili s Poljsko.