Neymar z golom in podajo izločil Mehiko

Dan Mullan/Getty Images

Na današnji prvi tekmi osmine finala med Brazilijo in Mehiko se je napredovanja v četrtfinale pričakovano veselila Brazilija, ki je bila boljša in si predvsem po zaslugi Neymarja zagotovila četrtfinale.

Brazilija ni klonila pritisku in se preko Mehike zasluženo uvrstila v četrtfinale, kjer jo sedaj čaka večerni zmagovalec dvoboja Belgija – Japonska. Junak srečanja pa je bil z golom in podajo odslej prvi zvezdnik turnirja Neymar.

V prvem polčasu je imela južnoameriška ekipa več od igre, vendar do pravih priložnosti vendarle niso prišli, Mehika je odigrala dober prvi polčas.

V drugem pa se je zadeva hitro obrnila, saj so Brazilci od 51. minute dalje vodili z 1:0. Willian je prišel v kazenski prostor in z leve poslal predložek pred vrata, kjer pa je iz neposredne bližine žogo v mrežo preusmeril Neymar.

Mehičani so poizkušali vrniti v igro, vendar nikakor niso uspeli premagati Alissona. Za končni rezultat je poskrbel Roberto Firmino v 88. minuti. Neymar je streljal z leve, Guillermo Oschoa se je žoge dotaknil, da ni končala v mreži, a je iz ozadja prišel Firmino ter je potisnil v gol in odločil zamgovalca.