Flamengo in Real Madrid dobila polfinalna tekmeca

Nogomet 4. Feb 202320:13 0 komentarjev

Nogometaši afriškega podprvaka Al Ahlija iz Egipta so v drugem četrtfinalu klubskega svetovnega prvenstva v Tangerju z 1:0 premagali Seattle Sounders, prvaka Severne in Srednje Amerike ter Karibov.

V dokaj enakovrednem boju je egiptovska ekipa do zmage prišla v 88. minuti, ko je z roba kazenskega prostora zadel Afša. Žoga je na poti proti golu še malce spremenila smer, tako da je bil Stefan Frei v vratih Seattla brez moči. Al Ahli je sicer minuto pred tem zadel tudi prečko, streljal je Percy Tau.

Al Ahli, ki je v 1. krogu s 3:0 odpravil oceanijskega predstavnika Auckland City, bo v polfinalu igral proti evropskemu prvaku Realu iz Madrida, zmagovalcu klubskega SP 2014, 2016, 2017 in 2018, pred tem pa še trikrat medcelinskega pokala. Tekma bo 8. februarja.

Obračun Al Hilala in Wydada odločila loterija

Že pred tem je azijski predstavnik Al Hilal iz Savdske Arabije v prvem četrtfinalu v Rabatu po enajstmetrovkah ugnal afriškega prvaka Wydad iz Casablance. Po rednem delu in podaljških je bilo 1:1, so pa Savdijci zadeli vseh pet enajstmetrovk, medtem ko so domačini eno zgrešili.

Po prvem polčasu, ki je minil brez zadetkov, je maroška zasedba povedla v 52. minuti, med strelce se je vpisal Ayoub El Amloud, ko je zadel po kotu s strelom z glavo.

Ko je kazalo, da bo Wydad napredoval v polfinale, pa je v sodniškem dodatku Yahya Jabrane dobil drugi rumeni karton, Al Hilal pa enajstmetrovko, ki jo je za 1:1 unovčil Mohamed Kano. To je sicer pred tem zakrivil Yahia Attiyat Allah z igro z roko.

Tako kot Jabrane je v začetku podaljška zaradi ugovarjanja rdeče videl še strelec Al Hilala Kano, izid pa se vse do konca ni spremenil. Pri enajstmetrovkah je bil uspešnejši savdski klub, ki je zadel vseh pet strelov z bele pike, medtem ko je domača zasedba zastreljala že prvega, “krivec” je bil spet Yahia Attiyat Allah.

Al Hilal bo v polfinalu 7. februarja igrala proti južnoameriškemu prvaku Flamengu iz Brazilije, zmagovalcu predhodnika tekmovanja – medcelinskega pokala – 1981.

Tekma za tretje mesto in finale bosta 11. februarja. Tekmovanje gostita stadion Ibn Batouta v Tangerju, ki sprejme 65.000 gledalcev, in stadion princa Moulaya Abdellaha v Rabatu, ki sprejme 60.000 ljudi.