Gnezda Čerin v 36 minutah postal igralec kroga

Nogomet 7. Mar 202217:38 > 17:43 0 komentarjev
Adam Gnezda Čerin je zadel, a z Rijeko izpadel iz igre za naslov. FOTO: Guliverimages.

Slovenski reprezentant Adam Gnezda Čerin je bil junak sobotne zmage Rijeke nad Slavenom Belupom s 3:0. Čeprav je v igro vstopil šele v zadnjem delu tekme, je v dobre pol ure igre zmogel gol in še asistenco, s tem pa postal igralec 26. kroga prve hrvaške nogometne lige po izboru Sofascora.

Rijeka je v hrvaškem prvenstvu prišla do tretje zmage v nizu in je vse bolj v igri za naslov. Tokrat je odpor Slavena Belupa na domači Rujevici zlomila v drugem polčasu, njena tokratna zmaga pa ima močan slovenski priokus.

V 55. minuti je Rijeko z novim golom v vodstvo popeljal Haris Vučkić, delo pa je dokončal njegov rojak Adam Gnezda Čerin.

22-letni slovenski vezist je tokratno tekmo sicer začel na klopi, na igrišče pa vstopil minuto pred vodilnim golom Rijeke.

Potem je do konca tekme v 36 minutah zablestel s podajo za gol Josipa Drmića v 70. minuti za 2:0, v 79. minuti pa z atraktivnim udarcem prišel do prvega gola v tej sezoni in postavil končni izid.

Kako dobro je Gnezda Čerin odigral, pa potrjuje tudi ocena algoritma Sofascora. Z oceno 8,4 je nekdanji član Domžal namreč postal najboljši igralec 26. kroga prve hrvaške lige. V njej je pred odločilnim delom sicer zelo napeto.

Dinamo Zagreb, ki brani naslov, je vodilni s 53 točkami s 25 tekem. Drugi je Osijek z enakim točkovnim izkupičkom, a je odigral tekmo več. Z 52 točkami s 26 tekem je tretja Rijeka, četrti pa je splitski Hajduk, ki je popustil in osvojil le točko na zadnjih dveh tekmah. Ima 48 točk s 25 tekem.

Rijeka lovi drugi naslov hrvaškega prvaka v zgodovini kluba. Prvega ji je v sezoni 2016/17 prinesel zdajšnji selektor slovenske reprezentance Matjaž Kek.