Goliada na tekmi preobratov v Newcastlu

Nogomet 14. Maj 202123:01 > 23:02 0 komentarjev
Ferran Torres je dosegel hattrick. Foto: guliverimage

V 36. krogu angleške Premier lige je Manchester City dobil poslastico proti Newcastlu. Tekma se je končala s 4:3 za varovance Pepa Guardiole, ki so že potrjeno angleški prvaki. Veliki junak zmage je bil Ferran Torres s tremi goli.

Manchester City še naprej ne popušča. Zmaga proti Newcastlu je bila že njihova 12. zaporedna gostujoča zmaga v aktualnem angleškem prvenstvu, na zadnjih 22 gostujočih tekmah v vseh tekmovanjih pa sploh niso izgubili.

Začelo se ni po željah Manchester Cityja. Emil Kraft je v 25. minuti povedel Newcastle v vodstvo. City je še v prvem polčasu preobrnil rezultat. V 39. minuti je najprej izenačil Joao Cancelo, v 42. minuti pa je Ferran Torres s fantastičnim zadetkom preobrnil rezultat. Torres je po podaji Ilkaya Gündogana iz prostega strela žogo s peto poslal preko vratarja Newcastla Martina Dubravke.

To še ni bil konec zadetkov v prvem polčasu. V sodnikovem podaljšku je namreč Newcastle dobil enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Joelinton.

Nadaljevala se je tekma preobratov. V 62. minuti je Newcastle dobil še eno enajstmetrovko. Izvajal jo je Joe Willock. Ta je sicer enajstmetrovko zgrešil, a odbitek pospravil v mrežo. Tako je zabil še na peti zaporedni premierligaški tekmi, ki jo je igral (tekme proti Arsenalu ni smel igrati, saj je k Newcastlu posojen prav iz vrst Topničarjev).

Veselje Newcastla je bilo zelo kratkotrajno. Ferran Torres je namreč s svojim drugim zadetkom na tekmi v 64. miuti ponovno izenačil, tokrat na 3:3. Zgolj dve minuti kasneje pa je mladi Španec zadel še svoj tretji zadetek na tekmi in ponovno preobrnil rezultat. Tekma se je končala s 4:3 za Manchester City.