Gorica zmagala v Sežani in Tabor prikovala na dno

Nogomet 10. Sep 202217:11 1 komentar
Goričani so v prejšnjem krogu po dolgem času znova vpisali vse tri točke, med tednom pa nepričakovano izpadli iz pokala. Usodna je bila ekipa Vipave.

Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 9. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Gorici z 1:3 (1:2). Tabor je po novem porazu padel na zadnje mesto prvenstvene lestvice.

Obračun Sežancev in Novogoričanov se je po preobratu končal s slavjem izbrancev Mirana Srebrniča, ki je pogrešal kaznovanega Darka Hrko. Kljub temu, da so bili v prvem polčasu slabši tekmec, so modro-beli v kratkem obdobju ob koncu prvega dela prišli od zaostanka do vodstva. Sežanci, pri teh je zaradi kazni manjkal Žiga Ovsenek, so v drugem delu sicer poskušali priti do izenačenja, a jim je veselje večkrat preprečil Uroš Likar. Tabor je po četrtem porazu padel na zadnje mesto, Gorca pa je po drugi zmagi na sedmem.

Uvod tekme ni prinesel posebnega razburjenja, izjema je bil premalo natančen poskus Cobe da Coste v deveti minuti. Deset minut pozneje pa so odločnejši domačini povedli. Z leve strani je v kazenski prostor žogo poslal Nabil Khali, Denis Kouao pa je nato z nizkim volejem premagal Uroša Likarja.

Kraševci bi lahko v 27. minuti podvojili prednost, ko je Jakoslav Stanković prodrl pred vrata Gorice, na koncu pa izgubil dvoboj ena na ena z Likarjem, ki je dobro posredoval po strelu.

Kazen za zapravljeno priložnost je sledila v 36. minuti, ko je po kotu in odbiti žogi do strela iz obrata prišel Etien Velikonja na približno desetih metrih in z volejem premagal Jana Koprivca.

Dušan Kosić je doživel nov poraz.

Sedem minut pozneje je Gorica prišla do popolnega preobrata, ko je po prostem strelu z desne strani in neodločnih domačih branilcih do strela z glavo, potem ko se je žoga že odbila od tal, prišel Denis Cerovec in poskrbel za 2:1.

Takoj po začetku drugega polčasa je moral Likar posredovati po strelu Adriana Zeljkovića, ta pa je močno sprožil tudi v 47. minuti, a z roba kazenskega prostora žogo poslal malo čez prečko.

Domači so še naprej iskali izenačenje, a neuspešno, je pa v 63. minuti Alen Korošec poskusil s strelom v kazenskem prostoru, na mestu pa je bil Likar, tako kot po poskusu Stankovića v 65. minuti. Likar je odlično posredoval tudi v 69. minuti, ko je predenj prišel da Costa, na drugi strani pa je v nasprotnem napadu Koprivec preprečil nov zadetek Alenu Krajncu.

V 73. minuti je kmalu po vstopu v igro pri Gorici lepo zadel Žan Bešir, toda že pred tem so sodniki dosodili prepovedan položaj. Zato pa je regularen gol v 92. minuti dosegel Miroslav Iličić, ko je iz bližine potrdil zmago Novogoričanov.

Tabor bo v 10. krogu v soboto gostil Koper, Gorica pa bo dan pozneje gostovala pri Bravu.

Tabor – Gorica 1:3 (1:2)

Stadion Rajka Štolfe, sodniki: Šabanagić, Kasapović, Švarc.

Strelci
: 1:0 Kouao (19.), 1:1 Velikonja (36.), 1:2 Cerovec (43.), 1:3 Iličić (92.).

Tabor
: Koprivec, Kaleba (od 46. Korošec), Briški, Živulić, Letaj, Kouao (od 86. Savić), Kocić, Ad. Zeljković (od 74. Al. Zeljković), da Costa (od 74. Struna), Khali (od 74. Kljun), Stanković.
Gorica: Likar, Urbančič, Velikonja (od 70. Vekić), Širok (od 83. Andrejašič), Ahmetaj (od 51. Agić), Ankrah, Mevlja, Cerovec, Jukić (od 70. Bešir), Petrović, Krajnc (od 83. Iličić).

Rumeni kartoni: Kaleba, Živulić, Kouao, Letaj; Ahmetaj.

KONEC TEKME! Gorica je v Sežani prišla do druge zmage v sezoni in na lestvici preskočila Tabor, ki je padel na zadnje mesto.

GOOOL!!! V 92. minuti je tekma v Sežani odločena. Zadel je hrvaški napadalec Miroslav Iličić in prišel do prvega gola v sezoni. Gorica vodi s 3:1.

Gol Miroslava Iličića (video):

80. minuta: Na stadionu Rajka Štolfa vstopamo v zadnjih deset minut. Gorica je še vedno v vodstvu z 2:1. Se lahko do konca tekme izid še spremeni?

68. minuta: Zdaj velika priložnost za Gorico. Po napaki obrambe Tabora je pred Jana Koprivca prišel Alen Krajnc, ki pa ni zadel.

Priložnost Alena Krajnca (video):

65. minuta: Še ena priložnost za Tabor. Z leve strani je streljal Jakoslav Stanković. Vratar Gorice je bil spet na mestu.

63. minuta: Tabor je mel priložnost za izenačenje. Rezervist Alen Korošec je prišel sam pred vrata Gorice in streljal, toda prvega gola v prvoligaški konkurenci ni dočakal. Vratar Gorice Uroš Likar se je izkazal z obrambo.

Priložnost Alena Korošca (video):

47. minuta: Do strela od daleč je prišel Adrian Zeljković. Ni bil dovolj natančen, žoga je zletela prek gola.

Strel Adriana Zeljkovića (video):

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

GOOOL!!! Gorici je v vsega sedmih minutah uspel popoln preobrat. V 43. minuti je po predložku z desne strani z glavo zadel hrvaški branilec Denis Cerovec.

Gol Denisa Cerovca (video):

GOOOL!!! V 36. minuti izenačenje v Sežani! Mojstrovina je uspela Etienu Velikonji, ki je zadel po kotu po strelu iz voleja. Neubranljivo.

Gol Etiena Velikonje (video):

27. minuta: Tabor je bil blizu povišanja vodstva. V kazenskem prostoru je preigraval Jakoslav Stanković in prišel do strela iz zelo ugodnega položaja, toda vratar Gorice se je izkazal z obrambo.

Priložnost Jakoslava Stankovića:

GOOOL!!! Tabor je v 19. minuti prišel do vodstva. Po strelu z volejem je zadel Denis Kouao iz Slonokoščene obale, ki je zadel še na drugi tekmi v nizu.

Gol Denisa Kouaa (video):

8. minuta: Prva priložnost je pripadla Taboru. Pred gol je z desne strani prišel Španec Coba Gomes, ki pa je streljal ne dovolj natančno, žoga je zadela zunanji del mreže.

Priložnost Cobe Gomesa (video):

ZAČETE TEKME!

PRED TEKMO:

Pred sezono smo v boju za obstanek pričakovali ogorčen boj med Gorico in sežanskim Taborom. In čeprav se je vmes lestvica postavljala na glavo, sta primorsko-kraška tekmeca pred 9. krogom že na mestih, kjer smo ju pričakovali. A Kraševci v tem obdobju sezone še zdaleč niso v slabi formi, na zadnjih šestih tekmah so izgubili le enkrat, predvsem pa so v tej sezoni ekipa, ki nam vedno znova ponuja dramatične končnice. Na žalost Dušana Kosića se navadno za njegovo ekipo ne končajo srečno.

Gorica je v Sežani na prvoligaških tekmah slavila le enkrat. Predlani je v zadnjem krogu z golom Ljutiča z 1:0 premagala Kraševce, a to ni preprečilo selitve vrtnic v drugo ligo.

Počasi bo minilo 400 minut, odkar je Gorica nazadnje premagala nasprotnikovega vratarja. Če ne bo zadetkov, ne bo obstanka med elito, to je popolnoma jasno izkušenemu trenerskemu “mačku”, kakršen je Miran Srebrnič. Časa, da se njegovi aduti v napadu zbudijo, je še dovolj, a za vrtnice bi bilo absolutno priporočljivo, če bi se to zgodilo v Sežani. Odvzeti točke neposrednemu tekmecu v boju za obstanek, bi bilo več kot dobrodošlo.