Guayaquil je znova postal prizorišče nasilja, ki pretresa državo. V oboroženem napadu je bil ubit nekdanji ekvadorski nogometni reprezentant Mario Pineida, dolgoletni član enega največjih ekvadorskih klubov, Barcelone SC. Star je bil 33 let.
Po poročanju tujih tiskovnih agencij je bil Pineida ustreljen na ulici v severnem delu Guayaquila. Napad se je zgodil v sredo, policija pa podrobnosti o motivu in storilcih za zdaj ne razkriva. Ekvadorsko ministrstvo za notranje zadeve je potrdilo, da primer obravnava posebna policijska enota.
Pineida je bil v Ekvadorju znano nogometno ime. Za reprezentanco je nastopal v kvalifikacijah za svetovni prvenstvi leta 2018 v Rusiji in 2022 v Katarju ter zbral devet uradnih nastopov. Največji pečat v klubski karieri je pustil pri Barceloni SC, s katero je leta 2016 osvojil naslov državnega prvaka. Igral je tudi v tujini, med drugim za brazilski Fluminense.
Lokalni mediji poročajo, da naj bi bila v napadu ranjena še ena ali več oseb, vendar teh navedb uradni viri za zdaj niso potrdili. Prav tako ni jasno, ali je bil Pineida tarča načrtovanega napada ali je šlo za širši oborožen obračun.

Umor nogometaša se dogaja v času, ko Ekvador doživlja enega najhujših varnostnih kriz v svoji zgodovini. Državo, ki je še pred leti veljala za razmeroma varno v primerjavi z drugimi državami v regiji, je zajel val nasilja, povezan z bojem kriminalnih združb za nadzor nad trgovino z drogami.
Guayaquil ima v tem kontekstu posebno vlogo. Gre za eno ključnih izvoznih točk kokaina iz Južne Amerike proti Evropi in Združenim državam, zato je mesto v zadnjih letih postalo epicenter obračunov med rivalskimi tolpami. Umor znanega športnika je še en opomin, kako globoko je nasilje prodrlo v vsakdanje življenje države.
Nogometna javnost v Ekvadorju se je na smrt nekdanjega reprezentanta odzvala z ogorčenjem in žalostjo, klub Barcelona SC pa je izrazil sožalje družini in bližnjim. Preiskava se nadaljuje, odgovori na vprašanje, zakaj je moral umreti nekdanji reprezentant, pa za zdaj ostajajo neznani.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal






Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!