Haaland spet med strelci, Borussia v četrtfinalu

Liga prvakov 9. Mar 202123:02 > 10. Mar 2021 0:05 0 komentarjev
REUTERS/Leon Kuegeler

Nogometaši Borussie iz Dortmunda so se uvrstili v četrtfinale lige prvakov. Na domači zelenici so proti Sevilli na povratni tekmi remizirali (2:2), a se zaradi zmage na prvi tekmi s 3:2 s skupnih 5:4 uvrstili med 8 najboljših ekip v tem elitnem tekmovanju. Z dvema goloma je znova blestel mladi Norvežan Erling Haaland.

Tekma med Borussio in Sevillo je znova minila v znamenju norveške ‘gol mašine’ Erlinga Haalanda. Po dveh zadetkih v Sevilli je imel enak izkupiček tudi v Dortmundu.

Haaland je po 14 tekmah v ligi prvakov že pri 20 golih kar pomeni, da je postal nogometaš, ki mu je to uspelo najhitreje. Prejšnji rekorder je bil Harry Kane, ki pa je za tak izkupiček potreboval 10 tekem več.

Domači so do prednosti prišli v 35. minuti potem, ko je po podaji Marca Reusa svoj prvi gol na tekmi dosegel Haaland. V drugem polčasu so imeli po prekršku Koundeja pri Borussii na voljo enajstmetrovko, ki jo je v ponovljeni izvedbi unovčil kdo drug kot 20-letni Norvežan. Strel z bele točke je bilo treba ponoviti, ker je vratar gostov Yassine Bounou z nogo prehitro zapustil gol črto.

Tudi gostje so imeli na voljo enajstmetrovko, ki jo je v 68. minuti unovčil Youssef En-Nesyri ter znižal na 2:1, ki je nato v šesti minuti dodatka ob koncu srečanja tudi poskrbel za končnih 2:2.