Zgodovinski mejnik nogometne dinastije Maldini

Nogomet 15. Okt 202417:14 0 komentarjev

Ponedeljkova tekma reprezentance Italije v ligi narodov proti Izraelu je bila prav posebna za nogometno dinastijo Maldini, saj je Daniel Maldini postal še tretji član družine, ki je oblekel dres štirikratnih svetovnih prvakov.

Triindvajsetletnik je na tekmi proti Izraelu nadaljeval tradicijo svojega dedka Cesara in očeta Paola ter postal še tretji član družine, ki je nastopil za Italijo. Daniel Maldini je v igro vstopil v 74. minuti in svoji reprezentanci pomagal do visoke zmage s 4:1.

Danielov dedek Cesare Maldini je sicer za Italijo igral 14-krat – nazadnje pred 61 leti, medtem ko njegov oče velja za enega najboljših branilcev v zgodovini nogometa. V dresu AC Milana je namreč osvojil kar sedem naslovov italijanskega prvaka, še petkrat pa je z rdeče-črnimi slavil v ligi prvakov. Neizbrisen pečat je pustil tudi v italijanski vrsti, za katero je v svoji bleščeči karieri zbral 126 nastopov.

“Zelo sem vesel, da sem vpisal nastop in da se je bila tekma za nas uspešna,” je po reprezentančnem debiju dejal Daniel, čigar nastop je v Vidmu s tribun pospremil tudi oče Paolo. “Vesel sem, da so bili tu moji starši in me spremljali. Z njimi bom govoril, ko pridem domov,” je po tekmi dejal član italijanskega prvoligaša iz Monze, ki za razliko od svojega očeta igra na položaju napadalnega vezista.

Kot poroča za nogometno statistiko specializirani portal Opta, se je sploh prvič v zgodovini zgodilo, da so za štirikratne svetovne prvake nastopile tri generacije igralcev iz iste družine.

Kako vam je všeč N1? Kaj bi izboljšali?

Dragi bralci in bralke, pomagajte nam izboljšati N1. Kaj pogrešate, kaj vam je všeč, česa ne marate? Pripravili smo kratko anketo o zadovoljstvu bralcev, reševanje traja približno pet minut, anketa pa je anonimna. Povezava do ankete: https://n1slovenija.1ka.si/raziskava-branosti