Jota za zmago Liverpoola, huda poškodba Patricia

Nogomet 15. Mar 202123:29 0 komentarjev
REUTERS/Paul Ellis

Nogometaši Liverpoola so v gosteh proti Wolverhamptonu prišli do 13. zmage v letošnji sezoni. Redsi so slavili z minimalnim rezultatom 1:0. Dvoboj je zaznamovala tudi poškodba domačega vratarja Ruia Patricia.

Liverpool se z gostovanja pri Wolverhamptonu vrača s tremi točkami. Edini gol na tekmi je dosegel nekdanji nogometaš volkov Diogo Jota.

Wolverhampton je v peti minuti srečanja zapretil prek Nelsona Semeda, a je bil vratar Alisson na pravem mestu.

Gostje so odgovorili prek Sadia Manea, ki je imel dve priložnosti. Svojo je v razmiku 20 minut zapravil tudi Mohamed Salah.

Ruben Neves je ob samem koncu prvega polčasa poizkusil s strelom z roba kazenskega prostora, a je šla žoga tik mimo gola. Vseeno pa smo pred koncem prvega dela videli zadetek. Diogo Jota je v drugi minuti dodatka prejel dobro podajo s strani Maneja nato pa premagal Ruia Patricia ter zatresel mrežo svojega nekdanjega kluba. Za Joto je to deseti gol v dresu Liverpoola.

V nadaljevanju je Wolverhampton večkrat poizkusil, a lepše priložnosti je imel Liverpool. Najprej je v 80. minuti Patricio posredoval pri poizkusu Salaha, le minuto kasneje pa je ubranil strel Jote.

REUTERS/Jason Cairnduff

Mreža volkov se je drugič na tekmi zatresla v 87. minuti po strelu Salaha, a je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

Ob tej priložnosti se je poškodoval Rui Patricio. Vanj je s kolenom trčil soigralec Conor Coady. Portugalski vratar je na zelenici ležal kar 11 minut medtem, ko so mu nudili zdravniško pomoč. Preden so ga odpeljali z igrišča so mu nadeli kisikovo masko. Na srečo je bil pri zavesti in je komuniciral z zdravniško službo.

Wolverhampton je imel v nadaljevanju tekme dve zanimivi priložnosti, a vseeno ni uspel priti do točke.

Liverpool je po 29 odigranih tekmahs 46 točkami na šestem mestu lestvice. Enako število točk, a tekmo manj ima Everton, ki je mesto nižje. Wolverhampton je s 35 točkami na 13. mestu.

V naslednjem krogu po reprezentančnem premoru bo Liverpol 4. aprila gostoval pri Arsenalu, Wolverhampton pa bo doma 3. aprila gostil West Ham.