Šov Brazilije se nadaljuje, Messi brez zmage

FIFA Svetovno Prvenstvo 9. Jun 20219:23 > 9:49 0 komentarjev
Neymar in Brazilija ne poznajo drugega kot zmage. Foto: Guliverimages

Brazilci so 8. krogu južnoameriških kvalifikacij za nastop na SP 2022 v Katarju prišli še do šeste zaporedne zmage in zanesljivo vodijo. Pri zmagi selecaa je ponovno blestel Neymar, ki je dosegel prvi zadetke na tekmi in podal za končnih 2:0. Zvezdnik PSG je zdaj pri petih zadetkih in štirih podajah v teh kvalifikacijah.

Zadetki s tekme Brazilija vs. Urugvaj:

Manj razloga za veselje sta imela Lionel Messi in Argentina. Gavči so sicer hitro povedli, po osmih minutah gostovanje pri Kolumbiji so vodili že z 2:0, a to na koncu ni bilo dovolj za zmago. V 51. minuti je najprej na 1:2 znižal soigralec Josipa Iličića pri Atalanti Luis Muriel, za izenačenje in argentinski šok pa je v 94. minuti poskrbel Miguel Borja.

Zadetki s tekme Kolumbija vs. Argentina:

Na vrhu lestvice je Brazilija z 18 točkami, Argentina na drugem mestu jih ima 12, Ekvador je z devetimi točkami tretji, Urugvaj ima točko manj za četrto pozicijo. Enako število točk ima tudi Kolumbija, ki se ji na petem mestu obetajo dodatne kvalifikacije za preboj na mundial v Katarju.